Ödeme Devi PayPal, Stablecoin Çıkarmak İçin Ava Labs Ekibiyle Görüşüyor

Ödeme devi PayPal, dijital para birimlerinin farklı potansiyellerini keşfederken kriptoyu sistemine daha kapsamlı şekilde entegre etmeye hazırlanıyor. Dev şirketin, stablecoin çıkarmak için operasyon yürüttüğü ortaya çıktı.

PayPal, Ava Labs Ekibiyle Görüşüyor

PayPal, şu anda kripto para endüstrisinin stablecoin protokol geliştiricileriyle temas halinde ve ödeme devinin kendi stablecoin’ini çıkarmak için üçüncü bir şirket ile ilgilenebileceği öne sürüldü. The Block’un iddiasına göre Avalanche blok zincirinin arkasındaki ekip olan Ava Labs, PayPal’ın görüştüğü şirketlerin başında geliyor.

Bildirilen rapor, Avalanche platformunun yerel token’ı AVAX’ın fiyatında bir etki yaratmadı. Bununla birlikte AVAX, haberimizin hazırlandığı sırada 33 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

PayPal, kripto para birimlerini sistemine entegre etme operasyonlarına devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında şirket, Paxos ile ortaklık duyurmuştu. Bunun ardından yaklaşık iki hafta önce PayPal’a ait Venmo kripto para alım satımına başladığını duyurdu. Ayrıca PayPal, yaklaşık iki ay önce kripto para şirketi Curv’ü satın aldığını açıkladı.

CEO Dan Schulman’dan Önemli Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde görüşlerini aktaran PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para sektörü çalışmalarına daha kapsamlı bir şekilde devam ettiklerini şöyle aktardı: “PayPal, dijital para birimlerinin potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısını ve bu alanda güvenilir bir kurum olarak dijital para birimlerinin alım satımını nasıl geliştirmeye yardımcı olabileceği üzerindeki çalışmalarına devam ediyor.”

Stablecoin’ler özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana popülaritesini bir üst sınıfa taşıdı. Stablecoin’lerin toplam piyasa değeri 85 milyar doları aştı.

Geçtiğimiz pazartesi günü e-ticaret platformu eBay’in CEO’su, kripto para birimlerini ödeme seçeneği olarak değerlendirdiklerini ve bir NFT platformu üzerinde çalışma yürüttüklerini kaydetmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

1 Milyar XRP’nin Daha Kilidi Açıldı, Ripple ve Borsalar İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonrakini Oku

Ripple CEO’su “Açtı Ağzını, Yumdu Gözünü”: XRP, Evinden Vuruldu

Bir Cevap Yazın