O Ülkede Bitcoin (BTC) İle İlgili Yasa Tasarısı Meclise Geliyor!

Paraguay Meclisi’nin kongre üyesi Carlitos Rejala, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili yasa tasarısının yakında meclise sunulacağını açıkladı. Gündeme bomba gibi düşen bu haberin ardından kripto topluluğu büyük bir heyecan yaşadı.

Bitcoin Tasarısı Geliyor

Paraguay Meclisi’nden kongre üyesi Carlitos Rejala ve senatör Fernando Silva Facetti, 14 Temmuz Çarşamba günü meclise bir Bitcoin (BTC) tasarısı sunmayı planlıyor. Rejala, Paraguay için tutarlı bir dijital varlık stratejisinin aciliyetine vurgu yaptı. Rejala Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Paraguay’ı birleştirmek için buradayım. Paraguay ve dünya için mega bir sürpriz.” ifadelerini kullandı. Carlitos Rejala, tasarının ayrıntılarını belirtmese de ülkedeki bazı milletvekilleri Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etme konusunda El Salvador’u takip etmek istiyor.

Geçtiğimiz dönemde Rejala, yine Twitter üzerinden dijital varlıkların Paraguay’ın geleceğinde rol oynayacağını aktarmıştı. Deneyimli isim, Paraguay’ı yabancı kripto para yatırımcıları, işletmeleri ve hatta belki de Bitcoin madencileri için lider bir merkez haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu durum, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etme yolunu kapsıyor. Diğer birçok Latin Amerikalı milletvekilleri gibi Rejala da Bitcoin’e atıfta bulunmak adına sembolik bir yol olan Twitter’daki profil resmine lazer gözler ekledi.

Latin Amerika Ülkeleri Kripto Para Birimlerinin Benimsendiği Ana Merkez Haline Geldi

Latin Amerika’da özellikle Arjantin, Venezuela ve Meksika gibi ülkelerdeki ekonomik ve mali baskılar nedeniyle kripto para birimlerinin benimsenme oranları oldukça yüksek. Medyaya yansıyan son bilgilere göre Brezilya merkezli kripto para borsası Mercado Bitcoin’in geliştiricisi 2TM Group, kısa süre önce SoftBank ile 200 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı ve toplam değerini 2.1 milyar dolara çıkardı. Bunun yanı sıra Meksika, Venezuela’daki kripto şirketleri de yatırım turları düzenlemeye ve değerlerini katlamaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Araştırma İngiltere Vatandaşlarının Kripto Tercihini Gözler Önüne Seriyor! Sonuçlar Harika

Sonrakini Oku

Ünlü Kripto Para Analisti Bu Altcoin Rekora Koşacak Diyor

Bir Cevap Yazın