Nvidia CEO’su: Kripto Paralar Kaybolup Gitmeyecek

8 Ocak’ta, 2017’nin dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan grafik kart üreticisi Nvidia’nın CEO’su Jen-Hsun Huang, kripto paraların tamamen gerçek olduğunu ve öylece kaybolup gitmeyeceklerini söyledi.

“Kripto paralar gerçek bir şey, kaybolup gitmeyecekler.”

Ayrıca Nvidia, kripto para madencilerinin taleplerinin beklentileri aştığını açıkladı. Ancak genel piyasaya bakıldığında bu ürün segmenti hala azınlıkta kalıyor.

Barron’a verdiği röportajda Huang, “Açıkçası, kripto paralar hakkında çok fazla konuşmanın yapıldığını söyleyebilirim. Ayrıca kripto paralar geçtiğimiz çeyrekte azınlıkta kalmış olsa da, bizim işimizin gerçek bir parçasıydı.” diyor.

Huang, kripto para birimlerinin altında yatan teknolojinin faydalarının çok büyük olduğuna da değindi. Blockchain’in beraberinde “gerçek bir fayda” getirdiğini söyleyen Huang, kripto para birimlerinin herhangi bir yararlı yazılım ya da video oyunlar kadar gerçek olduğuna inanıyor. Bu düşüncesini de şöyle açıklıyor;

“Bildiğiniz gibi milyonlarca sanal eşya, sanal gerçeklikte yaratılıyor ve satılıyor. İnsanlar birbirlerine karşı uzay gemileriyle savaşıyor ve bunları yaratmak için saatlerini harcıyor. Yani sanal eşyalar, sanal dünyalar ve dijital para birimleri tamamen birbiriyle bağlantılıdır.”

Bunun yanında, ürün talepleri sonucunda Nvidia’nın karşı karşıya kaldığı uzun vadeli müşteri memnuniyetinin düşmesi , GPU fiyatlarının çok yüksek olması ve oyun topluluğunun bundan memnun olmaması gibi pek çok söylentinin olduğu da bir gerçek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Dünyası Neden Karalama Kampanyalarına Maruz Kalıyor?

Sonrakini Oku

Blockchain ve Kripto Paralar Türkiye’de İlk Kez Seçmeli Ders Olarak Verilecek

Bir Cevap Yazın