Novogratz: “Ralli Daha Yeni Başladı, Otobüsü Kaçırmayın”

Finansal riskten korunma fonu yöneticisi Mike Novogratz, Bitcoin rallisinin henüz yeni başlamakta olduğunu ve yatırımcıların bu otobüsü kaçırmamak için acele etmesi gerektiğini ifade ediyor. Novogratz’a göre bugünler fırsatı yakalamak için son günler olabilir…

Ünlü isim konuyla ilgili bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin için heyecan verici birgün. Şunu belirtmek isterim ki yılın yüksek seviyelerinde bile değiliz. Bu ralli yeni başlıyor. Otobüsü kaçırmayın” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’in Heyecanlı Günü

Milyarder riskten korunma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones 7 Mayıs’ta yaptığı açıklamalar ile Bitcoin yatırımı yaptığını kamuoyuna duyurdu. Bunun üzerine lider kripto para biriminin fiyatı 9.800 dolara kadar ulaştı. Bununla birlikte Bitcoin Bitstamp borsasında 10.074 doları gördü. Böylede 24 Şubat’tan sonra ilk kez 10.000 dolarlık seviye aşılmış oldu.

Öte yandan piyasanın önemli analistlerinden Josh Rager Bitcoin’in 9.150 dolar altına inmedikçe boğaların endişelenmesine gerek olmadığını dile getirdi.

Bunların yanında Novogrtaz Bitcoin’in henüz 2020’nin en yüksek seviyesi olan 10.500 dolara ulaşamadığını belirtti. Yapılan açıklamalara göre bu durum boğa piyasasının alanını genişletiyor olabilir.

“Satış Yapmayacağım”

Ayrıca Novogratz çok daha yüksek seviyelerin görülmesini beklediği için bu sefer Bitcoin’lerini 12.000 dolar seviyesinden satmayacağını da ifade ediyor. Novogratz’a göre mevcut piyasa koşulları ve artan benimsenme oranları fiyatı yüksek seviyelere çıkarabilir.

Bunların yanı sıra Mart ayı düşüşünden sonra dahi Bitcoin’i destekleyen ünlü isim o dönemde yaptığı açıklamalarda bütün göstergelerin Bitcoin lehine dönmeye başladığını ifade etmişti. Ayrıca Novogrtaz takipçilerine altın ve Bitcoin alın çağrısında da bulunmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple “ISO 20022” standardına sahip ilk DLT şirketi oldu!

Sonrakini Oku

Google Algoritması Güncelleniyor: Kriptolara Engel Mi Geliyor?

Bir Cevap Yazın