Novogratz: Elon Musk SpaceX’in Hisselerini Kripto Paraya Dönüştürmeli!

Dünyanın belki de en popüler kişilerinden birisi olan ünlü girişimci Elon Musk, son dönemlerde Tesla hisselerinin ettiği zarar ile gündeme gelmekte. Kripto para sektöründe herhangi bir girişimi olmamasına rağmen ara ara yaptığı ilginç yorumlarla da gündeme gelen Musk’a bir öneri kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden milyarder Mike Novogratz‘dan geldi. Novogratz, Elon Musk’a SpaceX firmasının hisselerini tokenleştirmesi tavsiyesinde bulundu.

SpaceX Hisseleri Tokenleştirilmeli

Galaxy Digital CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi Novogratz, geçtiğimiz Cuma günü SpaceX’in birkaç uydusunu uzaya göndermesi ile ilgili tweet’e yanıt verdi ve şunları ifade etti:

Keşke onlar SpaceX’i tokenleştirseler. Bu kesinlikle çok havalı.”

Hisse senetlerinin tokenleştirilmesi olayı, firmanın hisselerinin blockchain tabanlı olarak belirli paylara ayrılarak satılması anlamına geliyor. Bu durum bazı ülkelerdeki regülasyonlar yüzünden yasak olarak bilinse de, ABD’nin birçok eyaletinde kullanım konusunda bir engele sahip değil Kripto para sektörü özellikle 2019 yılından itibaren Fidelity gibi devasa firmaların piyasaya girişine ev sahipliği yaptı ve SpaceX’in de böyle bir adım atması uzun vadede hiç ama hiç şaşırtıcı olmaz.

Elon Musk geçtiğimiz Nisan ayı başlarında Dogecoin‘in (DOGE) CEO’su olduğunu iddia etmişti ve bu bile DOGE’nin fiyatlarını inanılmaz arttırdı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’da “İstanbul” Tartışılıyor

Sonrakini Oku

Fred Wilson’dan ABD ve Regülasyon Uyarısı!

Bir Cevap Yazın