Noel Baba Kripto Paralara Yeni Bir İvme Kazandırabilir

Kripto paraların lideri Bitcoin (BTC) yaklaşık on bir ay boyunca devam eden ayı piyasasının ardından bu yılın başında ulaştığı tüm zamanlar rekorunun neredeyse üçte ikisini kaybetti. Uzmanlar BTC’nin fiyatına yönelik çeşitli yönlerde fiyat tahminlerinde bulunurken lider kripto para bu yılı da sonlandırmaya hazırlanıyor.

Başarılı kripto para girişimlerinde görev almış deneyimli piyasa analisti Mati Greenspan Bitcoin hakkında yaptığı tahminlerle tanınıyor. Belirli bir süredir Bitcoin fiyatının patlamasını bekleyen Greenspan ilgi çekici yorumlara imzasını attı. Ünlü analiste göre kripto paralar “Noel Baba’yla birlikte” yeni bir yükselme rallisine başlayabilir.

Greenspan konu hakkında şu ifadeleri bildiriyor:

Geleneksel piyasalarda bir menkul değerin sene sonuyla birlikte ralliye başlaması tatiller esnasında özel sektörlerde gerçekleşen faaliyetlerin artmasından kaynaklanan çok alışıldık bir durumdur. Bu hafta kripto paralarda ılımlı bir artış gördük. Bunu söylemek için henüz çok erken olsa da kripto para piyasalarında Noel Baba’yla birlikte yeni bir ralli görebiliriz.

Piyasaya yönelik açıklamalarına diğer kripto paralarla devam eden Greenspan konuyu hard fork’u yaklaşan Bitcoin Cash’e (BCH) getiriyor. BCH’nin 15 Kasım hard fork’u öncesinde önemli ölçüde yükseldiğini belirten ünlü analist iki ayrı kripto paranın meydana gelebileceği yönünde görüş bildiriyor.

Bitcoin’in 200 günlük ortalamasının (DMA) ardından güçlü bir fırlayışa ihtiyaç duyduğunu ifade eden Greenspan kripto’nun geleceğine umutla bakıyor. DMA’nın mevcut verilere göre 7.068 dolar civarında olduğu belirten ünlü isim ayı piyasasının geride bırakılacağına inandığını bildirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Thingschain Güney Kore Piyasasına Giriyor

Sonrakini Oku

Abu Dabi Kripto Para Ve Blockchain Yazısı Yayımladı

Bir Cevap Yazın