Nisan Ayında Yakından Takip Edilecek 4 Kripto Para

Kripto para piyasası neredeyse her yıl olduğu gibi bu yıl da mart ayında kayda değer bir düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatının 61.500 dolardan 50.200 dolara kadar düşmesi piyasayı altüst etse de ayın sonuna gelinmiş olması durumu değiştirebilir.

BTC/USD Teknik Analizi

Nisan ayına girmek üzere olunan şu günlerde altcoinlerin de hareketlendiği görülüyor. Ancak nisan ayında en çok dikkat edilecek kripto para biriminin yine Bitcoin (BTC) olduğunu söylemek mümkün. Bitcoin’in yönü ne olursa altcoinlerin de bunu takip edeceğini tahmin etmek zor değil.

BTC/USD için kritik destekler ise 48.000 dolar ile 50.000 dolar olarak gözüküyor. 56.500 dolara kadar yükselen BTC fiyatının yükselişini sürdürmesi ise 58.000 dolar direncine bağlı. Bu direncin kırılması yeniden 61.500 doları beraberinde getirebilir.

Cardano Yorumları

Şubat ayının en çok yükselen kripto para birimleri arasında yer alan ADA, özellikle Mary güncellemesinin tamamlanmasından sonra ise konsolidasyona gördü. Charles Hoskinson, Cardano ağında bazı temel özelliklerin olmadığı eleştirilerine yeni güncellemeler ile cevap verse de ağda şu an için hala tam akıllı kontrat desteği olmadığı biliniyor.

1.06 dolar seviyesine kadar gerileyen ADA fiyatı Hoskinson’ın açıklaması ile 1,20 dolara kadar yükselse de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,19 dolarda asılı kaldı ve 1,34 dolar direncine ulaşamadı. ADA fiyatı için 1,34 dolar direncinin kritik olduğu söylenebilir.

Binance Coin Beklenen Kırılımı Yapacak mı?

Binance Coin, kısa sürede değerini 3’e katlayarak 340 dolara kadar iğne attı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. BNB fiyatının bu hareketliliği daha sonra ise 230 dolara düşüş ile sekteye uğradı.

BNB fiyatı 260 dolar desteğinde konsolidasyon yaşarken yeni rekorun gelmesi için zorlu 290 dolar direncinin kırılması gerekiyor. Olası düşüşte ise 260 dolar ile 230 dolar seviyeleri destek olacaktır.

Uniswap (UNI)

Merkezsiz kripto para borsası Uniswap’in yaptığı V3 duyurusu fiyatta beklenen etkiyi yapamadı. Bunun en büyük sebebi de Uniswap V3 ile çalışacak Optimism’in ertelenmesi haberi oldu. UNI fiyatı duyurunun belli olmadığı anlarda ise 32 dolara kadar yükseldi.

UNI/USD paritesi için an itibarıyla kritik destek 26 dolar olarak görülüyor. Yükseliş bazında ise 31 dolar, 33 dolar ve 38 dolar dirençleri kritik olacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden Sert bir Düşüş Yaşayacak mı? Ünlü CEO Cevapladı

Sonrakini Oku

Elon Musk Gerçekten Bir DeFi Destekçisi Mi?

Bir Cevap Yazın