Nisan Ayında Bu Kripto Para Projelerine ve Gelişmelere Dikkat!

Kripto para sektörü ayıların etkilerini arttırdıkları mart ayından sonra oldukça olumlu geçeceğe benzeyen bir nisan ayına girmeye hazırlanıyor.

Bitcoin Fiyatı Toparlanırken Altcoin Rallisi Beklentisi Artıyor

Mevcut verilere bakıldığında lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) neredeyse her yıl mart ayında sert düşüş, nisan ayında ise sert yükseliş yaşadığı görülüyor. Buna ek olarak uzmanların yeni bir altcoin rallisi beklediklerini vurgulamaları ve nisan ayına işaret etmeleri, bu dönemdeki altcoin projelerinin önemini çok daha önemli bir noktaya getirmekte.

Persistence, Sektöre Giriş Yapıyor

Peki Nisan 2021’de kripto para yatırımcılarının dikkat etmesi gereken etkinlikler tam olarak neler? Aslında ay ilk olarak Polkadot ağının en önemli projeleri arasında gösterilen Persistence‘in listelenmesi ile başlıyor. Eski adıyla Bitmax, yeni adıyla ise AscendEX üzerinde listelenecek olan Persistence, birçok yatırımcı tarafından beklenen bir projeydi ve ciddi bir rekor ile adından söz ettirebilir.

İkinci önemli gelişme ise Origin‘in NFT odaklı girişimi gibi gözüküyor. Origin’in NFT Launchpad platformunda yapılacak olan sanatçı Lupe Fiasco‘nun ilk NFT satışı, bütün gözleri OGN üzerine çevirebilir.  OGN son 30 günde %590 yükseliş elde ederek zaten NFT alanına girmenin sunduğu avantajı sergilemiş oldu. Bu yükselişin ise tarih yaklaştıkça devam etmesi beklenebilir.

Mina Protocol İçin Nefesler Tutuldu

Üçüncü önemli gelişme aslında Türkiye’de de ilgiyle takip ediliyor. Geliştiricileri arasında bir Türk’ün de bulunduğu Mina Protocol, 13 Nisan tarihinde Coinlist üzerinden satışa çıkartılacak. Casper Labs’e gösterilen yoğun ilgiden sonra Coinlist üzerinden satılacak sıradaki proje olan Mina, eşsiz blockchain modeli ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Dördüncü ve beşinci önemli gelişmeler ise Stater ile Theta’yı ilgilendiriyor. Stater, 16 Nisan tarihinde ana ağını piyasaya sürecek. STR fiyatı son 24 saat içerisinde %4,1 düşüş yaşayarak aslında bu ana ağa geçişin henüz fiyatlanmadığını gösteriyor. Öte yandan Theta ise benzer gelişme sayesinde top 10 içerisine kadar girdi. THETA’nın ana ağının ertelenme haberi fiyata hafif bir düşüş getirse de yeni tarih 21 Nisan, her şeyi değiştirebilir.

Nisan Ayında Kripto Para Sektörü İçin Önemli Diğer Gelişmeler

Bu önemli gelişmelere ek olarak ise nisan ayında yatırımcıların dikkati şunlara yönelebilir:

  • Umbrella Network‘ün Binance Smart Chain’e geçiş yapması,
  • DeXe Network‘ün yeni blockchain entegrasyonları ve DeXe Investments,
  • Binance‘in BNB için çeyrek dönemlik token yakma işlemi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İngiltere’den Stablecoin’leri Düzenleme Çağrısı!

Sonrakini Oku

ALTCOIN NEDİR? DİKKAT ÇEKEN ALTCOINLER | Bilal YAĞCI

Bir Cevap Yazın