Nike Kripto Para Çıkarıyor!

Nike ABD Patent Ofisi’ne “Cryptokicks” marka adını almak için 19 Nisan’da başvuru yaptı.

Cryptokicks

Ayakkabı üreticisi devinin başvurusu kripto para cüzdanı, indirilebilir mobil uygulama ve kripto koleksiyon ögelerini içerisinde barındırıyor. Belgeler aynı zamanda online kullanıcılar için dijital para ya da token’ların kullanılması için planları ortaya koyuyor.

Nike başvuru belgelerinin ilerleyen bölümlerinde internet üzerinden sahip olunabilen dijital koleksiyon ürünleri ve spor ile alakalı bilgisayar oyunlarının çıkarılabileceği anlaşılıyor. Patent ve marka ofisi çalışanlarından Josh Gerben başvuruyu inceledi ve şunları ifade etti:

Görünen o ki bir kripto para için marka ismi alınacak… belgeler bunun bir kripto para olduğunu ve Cryptokicks adını alacağını söylüyor.

Gerben belgelerin 1B niteliğini taşıdığını belirtti, bu da Nike’ın yakın zamanda marka ismini kullanacağı anlamına geliyor. Ayrıca Nike ile aynı sektörde bulunan firmaların isme itiraz etmeleri için 30 günleri bulunuyor. Nike internet sitesine göre mobil uygulama ve dijital ticaret değeri şu anda 2 milyar dolar değerinde.

Nike kripto para çıkarırsa kripto parasını hangi amaçla kullanacağı henüz kesin olarak belli değil. Belgelere göre sadece kendi uygulamaları ve topluluğu için basılacak olabilir. Kripto para uygulamalarda indirim, teşvik ya da ödül dağıtmak için kullanılabilir. Nike, HyperAdapt adında kendi bağcığını bağlayabilen ve çeşitli akıllı özelliklere sahip “geleceğin” ayakkabı modelini tanıtmıştı. Söylemek için erken olsa da çıkaracağı kripto para bu model ayakkabılarla bağlantılı olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yasaklanamaz! İşte 5 Sebebi

Sonrakini Oku

İtalya Bitcoin’e En Çok Güvenen Ülke Oldu

Bir Cevap Yazın