New York’taki Tesis Günde 50.000 Dolarlık Bitcoin Üretiyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı 9.100 dolar seviyesinin üzerine yeniden çıktı ve heyecanla beklenen Bitcoin Halving yavaş yavaş yaklaşıyor. Bütün bunların gölgesinde birçok Bitcoin madencisi işlemlerini arttırmak için harekete geçti.

Bitcoin Madenciliğinde Patlama!

New York içerisinde yer alan bir tesis de günde 50.000 dolar değerinde Bitcoin kazımı yaparak aslında rekabetin ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu. Bloomberg‘in aktardığı bir habere göre, New York’un Finger Lakes bölgesinde yer alan bir elektrik santrali, kripto para madenciliğine başladı.

Greenidge Generation isimli elektrik santrali, kendi kripto para madencilik tesisini kurarak bu işin ne kadar kazançlı olabileceğini kanıtladı. Daha önce Dresden merkezli olan elektrik santrali o bölgede kömür kullanarak elektrik üretiyordu. Finger Lakes bölgesine taşınan tesis şimdi ise doğalgaz kullanımı ile elektrik üretiyor.

Özel işletmenin Bitcoin madenciliği için 16 megawatt’lık enerji kullandığı aktarılıyor. Greenidge CFO’su Tim Rianey konu hakkında yaptığı açıklamada halving nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın iyi bir durumda olacaklarını belirtti. Eş-kurum statüsünden dolayı elektrik konusunda ciddi tasarruf sağladıklarını belirten Tim Rainey, düşük piyasada bile rahat para kazanabildiklerini ve volatiliteden çok fazla etkilenmediklerini belirtti.

Tesisin toplamda 106 megawatt’lık enerji kapasitesi olsa da, bunun sadece 16 megawatt’lık kısmı Bitcoin madenciliğine ayrılıyor. Özellikle Bitcoin madencilik makinelerinin %98’inin eski olduğu şu günlerde, tesisin böylesine büyük bir kazanç elde etmesi gerçekten başarılı bir girişim olarak gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Litecoin Ağında 141.000 Barajı Aşıldı!

Sonrakini Oku

İşte En Dikkat Çeken “Shitcoin”ler!

Bir Cevap Yazın