Neo 3.0 Geliyor!

NEO 3.0 yeni bir Blockchain ağı olarak hayata geçecek. Cointelegraph’ın haberine göre kullanıcıların ellerindeki token’ları yenileriyle değiştirmesi gerekecek.

Erik Zhang’in Açıklamaları

Çinli Blockchain platformu Neo’nun kurucu ortağı ve core geliştiricisi Erik Zhang, yeni bir başlangıç bloğundan gelecek yeni chain’in gerekli olduğunu çünkü Neo’nun performansı ve dayanıklılığı için yapılan çok sayıda mimari geliştirmenin mevcut Blockchain’le uyumlu olmadığını açıkladı.

Neo’daki tüm veri ve işlem kayıtları Neo 3.0’a geçecek ve ana ağ başlatılmadan önce uyumlu geliştirme branşları faaliyete hazır hale getirilecek. Neo aynı zamanda merkezsiz uygulamalarageçiş sinyalleri verdi ve yeni özelliklerin çoğu geriye uyumlu olduğu için geliştiricilerin merkezsiz uygulama geliştirmeye devam edebileceklerini belirtti.

Büyük Ölçekli Kullanım

Zhang Neo 3.0 yükseltmesinin NEO’nun hızını ve dayanıklılığını artıracağını ve Neo’yu büyük ölçekli ticari kullanıma elverişli hale getireceğini düşünüyor. Yeni chain’in 2020’nin 2. çeyreğine kadar tamamlamayı planladıklarını, test ağının hazirana kadar faaliyete geçeceğini ve yeni özelliklerin tamamlandıktan sonra testlere açılacağını ekliyor. Zhang’in sözlerinin geri kalanı şu şekilde:

Neo 3.0’ın büyük ölçekli ticari kullanıma hazır olması hakkında konuşurken kastettiğimiz şey, Blockchain teknolojisiyle büyük ölçekli uygulamalar çalıştırmaya olanak tanıyacak olması. Gelecekte YouTube, AliPay, oyun devleri Tencent ve Blizzard gibi uygulamaların Blockchain üzerinde çalıştığını göreceğiz ve Neo 3.0 bu büyük organizasyonların bunu kolayca yapmasına olanak tanıyacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Google Bir Altcoin’le Partnerlik Yaptı

Sonrakini Oku

Ünlü Yatırımcı Novogratz, ABD’nin Eylemlerinin Bitcoin İçin Olumlu Olduğunu Savundu!

Bir Cevap Yazın