NBA’in Ünlü Takımı Kripto Koleksiyonu Hazırlıyor

Cointelegraph’ın haberine göre NBA’in en ünlü basketbol takımlarından Sacramento Kings, kripto koleksiyonları başlatmak için CryptoKaiju ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Kripto Koleksiyonu

16 Ekim’de yapılan resmi basın açıklamasına göre Sacramento Kings, Ethereum merkezli Kaiju oyuncaklarının yaratıcısı CryptoKaiju ile yeni bir işbirliği yaptığını belirtti. Yapılan açıklamalara göre şirketler, 2019-2020 basketbol sezonunda 100 adet ile sınırlı sayıda Kaiju koleksiyon oyuncağı hediye edecek.

Resmi açıklamaya göre her koleksiyon oyuncağı bir token ile desteklenecek, dolayısıyla hiçbiri diğerinin aynısı olmayacak. Bu koleksiyon oyuncaklarının 15 tanesinde diğerlerinin yanı sıra VIP turu, saha kenarı koltuğu ve imzalı ürünler gibi önemli ekstra sürprizler de olacak.

Bunların yanında Sacramento Kings CTO Ryan Montoya konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bu eşsiz, sınırlı sayıdaki koleksiyonu ve sürükleyici deneyimi taraftarlarımıza sunmaktan heyecan duyuyoruz. Her zaman taraftar etkileşimini geliştirmenin öncüsü olmanın yollarını arıyoruz. CryptoKaiju ile olan bu ortaklığımız, taraftarlarımıza yenilikçi ürünler ve içerikler sunabileceğimiz teknolojiyi kullanmaya devam etmemiz için heyecan verici bir fırsat.

Bu işbirliği NBA’in basketbol takımları için geçen hafta yaptığı ve önümüzdeki sezonda satışa sunulacak olan oyun uygulaması Call The Shot için bir Blockchain ödül yarışması başlattığını duyurmasının ardından geldi.

Sacramento Kings ve Bitcoin

Ünlü NBA takımı zaten 2014 yılından beri Bitcoin kabul ediyor. Sacramento Kings 2014 yılında basketbol dünyasını Bitcoin ile tanıştıran ilk basketbol takımı olmuştu.

Ağustos 2019’da ise Dallas Mavericks BTC’yi ödeme aracı olarak kabul etmeye başladığını açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Milyarder Yatırımcı: Bitcoin 18 Ay İçerisinde 20.000 Dolar Olacak!

Sonrakini Oku

”Çin’in Kripto Parası AliPay ve WeChat İle Uyumlu Olacak!”

Bir Cevap Yazın