NBA’den Kripto Para Yanlısı Oyuncuya Engel!

Ünlü NBA oyuncusu Spencer Dinwiddie tokenleştirme konusunda önemli bir hamle yapsa da, bu hamlesi NBA tarafından bloklandı.

Toplu İş Sözleşmesine Aykırı!

NBA Cuma günü yaptığı açıklamada Dinwiddie’nin sözleşmesinin bir kısmını menkul kıymet token’i olarak alma talebinin, ligin toplu iş sözleşmesine (CBA) uymadığını vurgulayarak bunu reddetti.

”Söz konusu anlaşma, ”hiçbir oyuncu imzaladığı oyuncu sözleşmesi gereğince elde ettiği tazminatını başka bir üçüncü partiye transfer edemez veya atayamaz” maddesinin yer aldığı toplu iş sözleşmesine aykırılık taşımaktadır.”

Dinwiddie ise Twitter üzerinden bu karara anında tepki gösterdi. NBA’in kararını açıklamadan önce oyuncuya bilgi verip vermediği bilinmese de, Brooklyn Nets oyuncusunun bunu basına duyurmadan önce takımı ile görüştüğü bilinmekte. Dinwidde, sözleşmesini başkasına devretmediğini veya atamadığını vurgularken, bunu daha önce takımı ile de konuştuğunda dile getirmiş olduğunu vurguladı.

Dinwiddie yaptığı açıklamada bunun oldukça hayal kırıklığına uğratıcı ve FUD odaklı bir haber olduğunu ifade etti ve daha önce bu konuyu çok defa konuşmuş olmalarına ve kuralı çiğnemediğini belirtmesine rağmen kendisine kuralı çiğniyor muamelesi yapıldığını ima etti.

Dinwiddie söz konusu başvuruyu yaklaşık iki hafta önce yapmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İngiliz Kraliyet Ailesi Bitcoin Bağışı İstiyor İddiası!

Sonrakini Oku

Bir Ülke Daha Kripto Paraları Yasallaştırmayı Düşünüyor!

Bir Cevap Yazın