Nasdaq’ın Bitcoin’i Test Ettiği İddia Edildi

Dünyanın en büyük 2. menkul kıymetler borsası Nasdaq Bitcoin tabanlı bir ürünle işlemleri test ediyor… Bu şok iddianın sahibi, nicel işlemler analiz hizmeti Strongmarket’in analisti Cryptopolis.

Cryptopolis’in İddiası

Cryptopolis dün perakende aracılık şirketi TD Ameritrade’deki (NASDAQ: AMTD) bir hesap üzerinden 1 BTC satın aldığını tweet’ledi. Bitcoin’in platformda Amerikan dolarına karşı (Nasdaq’ta listelendiği söylenen) “CXERX” isimli bilinmeyen bir sembol altında işlem gördüğünü belirtti. Platformdaki tabloya göre BTC/USD işlem çiftinin 10 Nisan 2019’da hayata geçtiğini sözlerine ekledi.

Cryptopolis firmaya daha fazla bilgi almak için ulaşsa da firmanın destek ekibi konuyla ilgili yorum yapmadı, “Bu, canlı ortamda işlem yaptığımız bir sembol değil, dolayısıyla bunun hakkında konuşacak durumda değilim.” demekle yetindi.

Analist bunun kendi hesabındaki gerçek bir işlem olmadığı sonucuna varsa da Nasdaq’ın yalnızca Paper Trading platformundan erişilebilen yeni bir Bitcoin tabanlı varlığı yavaşça test ettiğini iddia etti.

Nasdaq

Nasdaq 2019’un ilk yarısında Bitcoin vadeli işlemlerini başlatma planları yaptığını doğrulamıştı. VanEck’ten Gabor Gurbachs da Nasdaq’ın 18 aydır konu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Nasdaq şubat ayında ABD’li Blockchain ve kripto para piyasa verileri şirketi Brave New Coin’den iki kripto para fiyat endeksini listelemeye başladı. 11 milyon üzerinde müşteriye yatırım hizmetleri sağlayan TD Ameritrade ise daha önce yeni kripto para borsası ErisX’e yatırım yaptığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin ile “Sahibinden” Klasik Pop Plaklar

Sonrakini Oku

Bitcoin Yasaklanamaz! İşte 5 Sebebi

Bir Cevap Yazın