Müzik NFT Platformlarına İlgi Artıyor: Çığ Gibi Büyüyen Token Satışı!

LimeWire, tekrar satın alınarak bu sefer web3 formuyla piyasalara tekrardan dönmüştü. Bu süreçte LimeWire, müzik NFT’leri platformu oluşturdu ve kendi özel tokenını bile oluşturarak onu LMWR olarak isimlendirdi. Aynı zamanda LimeWire, bu token için özel bir satış gerçekleştirerek 10,4 milyon dolarlık bir fon elde ediyor.

LimeWire ve Müzik NFT

Bu satış sonrası LimeWire, topladığı 10,4 milyon doları ekibini büyütmek, ortaklıkları genişletmek ve platformuna müzisyenleri dahil etmeye devam etmek için kullanmayı planlıyor. Şirket, yaklaşık bir aydan fazla zaman önce müzik NFT platformu olarak geri döneceğini açıklamıştı ancak yavaş yavaş artık fonlarını ve bağışlarını da toplayarak bu sektöre hükmetmeye geliyor.

LimeWire, 2000’lerde ana akım olan platformların dışında müzik ve diğer tip dosyaların indirilmesi için kullanılan bir yer olarak ün kazanmıştı. Dolayısıyla isim ve marka benimsenmesinin dışında web3’le beraber LimeWire, aslında tamamen yeni bir iş alanı oluşturmaya çalışıyor. Ekip, platformun başlangıçta müzik NFT’lerine odaklanacağını daha sonrasında ise yeni projelere yönleneceğini belirtiyor. Müzik NFT’leri, platformda sınırlı sürümlerle ve yayın öncesi halleriyle dinlenebilirken aynı zamanda yayınlanmış demolar, grafik sanat eserleri, özel canlı sürümler ve sahne arkası içerikleri de barındıracak.

Genel Satış Geliyor

Marka, bir yandan çalışmalarını hızlandırırken öte yandan da LMWR tokenlarının halka açık satışını bir an önce yapmak istediğini bildiriyor. LimeWire, LMWR token satışlarının bu yıl içerisinde gerçekleşeceğini açıklıyor. Bununla beraber bu token sahipleri, LMWR ile ödül programlarına katılabilecek, platformda işlem ücretlerini azaltabilecek ve komünitenin avantajlarından faydalanıp düzenlenen LimeWire etkinliklerine erişim hakkı kazanabilecek.

Ayrıca LimeWire, bu token sahiplerinin platformda olmasını istediği sanatçılara kulak vererek öncelik tanıyacağını da söylüyor. Şu anda LimeWire’ın, Kanadalı müzik yapımcısı Deadmau5, Crypto Com, Hard Yaka, DAO Jones ve elektronik müzik sanatçısı Steve Aoki ile anlaştığı biliniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Önde Gelen Yatırım Bankası Açıkladı! Kripto Paraların Ödemelerde Kullanımı Beraberinde Ne Getirecek?

Sonrakini Oku

Güncel Piyasa Verileri ve On-Chain Metrikleri: Ethereum’da (ETH) Teknik Görünüm!

Bir Cevap Yazın