MrBeast Burger’dan Dogecoin’e Yeşil Işık

MrBeast Burger, eğer Elon Musk olumlu yanıt verirse DOGE‘yi kabul edebileceğini söylüyor. MrBeast Burger, Twitter’da Elon Musk’a seslendi ve Musk’tan bir retweet almaları koşuluyla Dogecoin ile çalışmaya söz verdi.

MrBeast Burger fast food zincirinin Twitter hesabı, Elon Musk’a bir teklif ile geldi. Eğer Elon Musk retweet ederse, Dogecoin’i kabul etmeye başlayacaklar.

Tesla CEO’su şimdilik tweet’i görmezden gelmiş gibi görünüyor; ancak DOGE’un kurucu ortağı Billy Markus görmezden gelmeyip harekete geçti.

Elon Musk Daha Önce Reddedilmişti

Elon Musk daha önce McDonalds’a Dogecoin’i kabul etmesi için tweet atmış ancak istediği cevabı alamamıştı. Bu tweet’inden sonra, Mcdonald’s olmasa da aynı sektördeki bir rakibi olan MrBeast Burger fırsatı kaçırmak istemiyor, Dogecoin’i ödeme aracı olarak kullanmak istiyor.

Elon Musk, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda McDonald’s DOGE’u ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlarsa, televizyonda Happy Meal yemeyi teklif etmişti. McDonald’s ise Musk’ı şaka yoluyla reddetti. Ancak Tesla patronunun tweeti, Burger King’in resmi Twitter sayfasından destek gördü. Ayrıca Burger King, DOGE’yi en sevdikleri kripto para olarak yorumluyor.

Billy Markus, DOGE Topluluğunu MrBeast Burger’ı Desteklemeye Çağırıyor

Billy Markus, Musk her ne kadar yanıtlamasa da MrBeast’in mesajını retweet etti ve kendisinin o kadar büyük bir influencer olmadığını, ancak yine de destekte bulunacağını bildirdi.

Ayrıca Dogecoin, tüm DOGE topluğunu MrBeast Burger’ı desteklemeye çağırdı. DOGE, Elon’un retweeti olmadan da yeterince güçlü olduklarını göstermek istedi.

Markus daha sonra DOGE’nin çevrimiçi bahşiş vermek için harika bir yol olabileceğini belirtti. Markus, Sodogetip’i (Dogecoin için çevrimiçi bahşiş botu) etiketiyle MrBeast Burger hesabına 6.9 Dogecoin bahşiş verdi.

Bununla birlikte, Twitter kullanıcılarından biri olan 912.000 takipçili @WSBChairman, Dogecoin’i kabul edeceklerini söylüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sosyal Medya Platformu Reddit, Yeni NFT Özelliğini Test Ediyor!

Sonrakini Oku

Rusya, Kripto Paraları Yasaklayacak Mı? Vlademir Putin Açıkladı: “Bizim İçin Avantaj”

Bir Cevap Yazın