MoneyGram ve Ripple (XRP) Arasında Neler Oluyor: Ripple’dan İlk Açıklama!

Aralık 2020’den bu yana Blockchain devi Ripple’ın başı Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu  (SEC) ile dertte. Ripple açılan dava sebebiyle bazı ortaklarını kaybetmiş ve XRP token bazı borsalardan delist edilmişti. Ripple için son kötü haber ise dün MoneyGram’dan geldi.

MoneyGram ve Ripple Ortaklığı

Ripple ve SEC arasındaki davada ilk duruşma dün gerçekleşti ve duruşmadan beklendiği gibi çok büyük kararlar çıkmadı. Yine de yapılan açıklamalara göre XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı yönünde nispeten Ripple lehine savunmalar yapıldığı ifade edildi.

Her ne kadar bu durum Ripple için pozitif bir haber olsa da MoneyGram pozitif gelişmeleri göz ardı etmiş gibi görünüyor. MoneyGram yaptığı son açıklama ile dava sebebiyle artık Ripple ile çalışamayacağını dile getirdi.

Bunlara ek olarak Ripple’ın dönem dönem MoneyGram’a yaptığı ve piyasa geliştirme ücreti olarak nitelendirdiği XRP’nin de artık kabul edilmeyeceği belirtildi.

Ripple’dan İlk Cevap

Bu olumsuz durumun ardından RippleNet’in genel müdürü Asheesh Birla konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Ripple’ın MoneyGram ile ortaklığını sürdürmek için ileriye baktıklarını dile getirdi.

Birla yaptığı açıklamada, Dallas merkezli para transferi kuruluşunun Ripple‘ın On-Demand Liquidity çözümünü kullanmayı gerçekten bıraktığını ancak iki şirket arasında bir sözleşmenin hala yürürlükte olduğunu açıkladı.

Bunlara ek olarak Birla, MoneyGram ve Ripple arasındaki ortaklığın eski temellerde yeniden kurulamaması halinde bile Blockchain devinin ODL çözümünü kullanan iki düzine başka şirket olduğunu dile getirdi. Birla’nın açıklamalarına göre bu büyük ortaklığın bozulmasının Ripple’ı derinden etkilemeyeceği anlaşılıyor. Ayrıca Birla, yeni ortaklıkların da yakın zamanda açıklanabileceğinin altını çiziyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: MicroStrategy, 1 Milyar Dolarlık Daha Bitcoin (BTC) Aldı

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatının Toparlanmasını Sağlayan 3 Temel Sebep: Yükseliş Sürecek mi?

Bir Cevap Yazın