MoneyGram, Ripple (XRP) Yatırımcılarını Üzdü!

Havale ve ödeme devi MoneyGram, aynı zamanda blockchain tabanlı ödeme firması Ripple‘ın (XRP) da en büyük ortaklarından birisi olarak biliniyor. Gerçek zamanlı para gönderme ve alma hizmeti sunan MoneyGram, son hamlesi ile ise Ripple’a adeta çalım attı.

MoneyGram yakın zamanda yaptığı duyurusunda FastSend isimli hizmetini duyurdu. Söz konusu hizmet tüketicilerin bir internet sitesinden veya mobil uygulamadan, bir telefon numarasına anlık olarak para gönderebilmesini sağlayacak. Firmanın Cointelegraph’a yaptığı açıklamada bu hizmet için Ripple’ın blockchain teknolojisinin kullanılmadığı belirtildi.

Ripple’a Çalım Attı!

MoneyGram COO’su Kamila Chytil konu hakkında yaptığı açıklamada FastSend’in direkt olarak Visa’nın DOCT isimli hizmetini kullandığını ve bu hizmet sayesinde fonların bankamatik kartlarının para yatırma özelliği gibi banka hesaplarına aktarıldığını ifade etti. İşin içinde blockchain teknolojisi bulunmasa da, yine açık kaynak tabanlı mikro hizmetlerin olduğu doğrulandı.

Chytil buna ek olarak Ripple’ın bu ortaklıkta yer almamasına rağmen, firma ile başka alanlarda ve sektörlerde çalıştıklarının altını çizdi:

“MoneyGram günümüzde Ripple’ın On Demand Liquidity isimli ürününü kullanıyor ve XRP aracılığıyla kurumsal düzeyde döviz gönderimi ve alımı yapıyor. Bu teknoloji mevcut süreçlerin en pahalı ve zaman alan noktalarını çözüme ulaştırıyor.”

Ripple’ın ODL ürünü aslında bankaların sınır ötesi ödeme işlemleri için başka ülkelerdeki şubelerde milyonlarca dolar bulundurmasının önüne geçiyor. Buna ek olarak ürününü XRP kullanıyor olması ise Ripple’ın işine yarıyor.

Bunun yanı sıra XRP son günlerdeki sert düşüşünden sonra sabit bir fiyata indi ve bir analist XRP yükselişi hakkında sinyal vererek yatırımcıları heyecanlandırdı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Tweet’lerinde Son 2 Yılın Zirvesi!

Sonrakini Oku

Altcoin Sezonu Hala Başlamadı Mı?

Bir Cevap Yazın