Monero (XMR) İçin İddialı Fiyat Tahmini!

Kırmızıya bürünen kripto para piyasalarında XMR nispeten güçlü kaldı. Gizlilik odaklı kripto para dün 222 dolardan 245 dolara çıktı. Monero fiyatı yazı hazırlandığı sırada 230 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Peki orta ve uzun vadede XMR için kaç dolar hedefleniyor? Mevcut yükseliş devam edecek mi?

Monero (XMR)

Gizlilik odaklı kripto para birimi Monero (XMR), kripto piyasasının aynı dönemdeki %8,5 düşüşüne kıyasla yaklaşık %9,5 arttı. Dahası, XMR/USD paritesi güçlü, birkaç aylık direnç trend çizgisinin üzerinde kırılarak yukarı yönlü umutları artırıyor. XMR’nin fiyatı, bir gün önce ulaşılan 245 dolarlık ki ayın en yüksek seviyesinden 10 Nisan’da %5’lik bir düşüş yaşadı.

Yaptırımları aşmak için Monero kullanan kuruluşlar hakkındaki spekülasyonlar, yatırımcılar arasındaki çekiciliğini artırabildi. Bu arada, Amerikan araştırma grubu Brookings geçen ay, gizlilik coinleri arasında ilk olan Monero’nun “yaptırımlardan kaçınma planının bir parçası olarak kullanılabileceği” konusunda uyardı.

IRS, Monero, Zcash ve diğer kripto para birimlerinin gizlilik korumalarını kırabilenlere 625.000 dolarlık ödeme teklif etti.

Monero (XMR) Fiyat Tahmini

Monero‘nun piyasa değeri Şubat ayından bu yana neredeyse %85 artarak 4,30 milyar dolara ulaştı. Teknik göstergeler ikinci çeyrekte daha da büyüyebileceğini gösteriyor.

Bu hafta XMR, Mayıs 2021’den bu yana yukarı yönlü girişimlerini sınırlayan aşağı doğru eğimli bir trend çizgisinin üzerine çıktı. İlginç bir şekilde, trend çizgisi, destek görevi gören paralel bir alt trend çizgisi ile birlikte bir boğa bayrağı deseni gibi görünen şeyi oluşturur. Boğa bayraklarının temel bir ilkesi, fiyatı kesin olarak yukarı kırıldıktan sonra önceki yükseliş trendi (“bayrak direği” olarak adlandırılır) yönünde göndermeleridir.

Kural olarak, boğa bayrağının ters hedefi tipik olarak kırılma noktasının ve bayrak direğinin yüksekliğinin toplamıdır. Bu, XMR’yi bugünün 235 dolar yakın fiyatından neredeyse %110 artışla neredeyse 480 dolara çıkarıyor.

Popüler kripto para analisti Don Yakka ise çok daha iddialı bir hedef belirliyor. Analist, klasik bir “cup-and-handle” modeline işaret ediyor ve fiyatının 10.000 dolara kadar çıkabileceğini savunuyor.

Bununla birlikte, Monero gibi mahremiyet sağlayan kripto paralar, dünya çapında birden fazla hükümetin artan düzenleyici baskısı nedeniyle aşağı yönlü risklerle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Altcoinler Facebook’un Gündeminde Mi? Kripto Para Söylentileri!

Sonrakini Oku

Ark Invest CEO’sundan 2030 Yılı Beklentisi: Bitcoin (BTC), Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi?

Bir Cevap Yazın