Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Çalındı!

Çin’in kripto para piyasasında oldukça tanınan bir isim olan Dovey Wan, bugün bir son dakika haberi paylaştı. Wan’ın paylaştığı bilgilere göre bir Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) balinası, 45 milyon dolardan fazla BTC ile BCH çaldırdı.

45 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Bitcoin Cash çalındı

Daha sonra kimliği de tespit edilen balina sosyal medya platformu Reddit üzerinde konu hakkında bir gönderi paylaştı. Hesabından 45 milyon dolarlık kripto para çalındığını belirten isim, madencilere seslenerek bu işlemin iptal edilip edilemeyeceğini sordu. Kullanıcının aktardığı bilgilere göre 30 milyon dolarlık BCH, 15 milyon dolarlık ise BTC çalındı.

Kripto para birimlerinin telefona bağlı bir hesapta tutulduğu ve basit bir sim hackleme yöntemi ile çalındığı biliniyor. Daha sonra bir kripto para şirketinde güvenlik uzmanı olarak çalışan Josh Jones‘un yukarıda sözü edilen balina olduğu ortaya çıktı.

Güvenlik uzmanı olmasına rağmen bu kadar yüksek miktarda kripto parayı böylesine kolay çalınabilecek bir yolla saklayan Jones, eleştirilerin hedefinde kaldı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

BTC’nin Düşüş Devam Ederse Altcoin’lerde de İşler Karışabilir

Sonrakini Oku

Avrupa Birliği Libra İle Ne Yapacağına Karar Veremiyor

Bir Cevap Yazın