Milyarder Yatırımcıdan Umut Veren Bitcoin (BTC) Tahmini!

Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle çok sert bir satış baskısı yaşadı ve yeniden 10.000 doların altına geriledi. Buna rağmen ünlü kripto para yatırımcılarından ve Goldman Sachs ortaklarından Michael Novogratz, BTC hakkında umut veren tahminlerde bulundu.

İlk olarak BTC’nin geçtiğimiz 11 yıl içerisinde ne kadar başarılı bir performans sergilediğini bir örnekle veren Novogratz, şunu ifade etti:

“Bitcoin son 11 yılın en başarılı ve tanınan markası oldu.”

300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

14 Şubat tarihinde yaptığı röportajda BTC hakkında daha fazla olumlu açıklamada bulunan Galaxy Digital CEO’su, yükseliş odaklı umudun kesilmemesi gerektiğini de ifade etti.

Bitcoin Tekrar 20.000 Doları Zorlayabilir

2020 yılında Bitcoin Halving öncesinde bile fiyatın önemli bir yükseliş yakalayacağını ifade eden Novogratz, yıl sonuna kadar da yeni bir rekor gelebileceğini belirtti. Mike Novogratz’a göre Bitcoin Halving öncesinde 20.000 dolara (eski yüksek seviyeye) çıkılabilir ve yıl sonu bunun aşılmasıyla tamamlanabilir.

“Bir dizi kod” ile 200 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine ulaşmayı başaran başka hiçbir varlık olmadığına dikkat çeken Novogratz, 2019 yılındaki birçok Bitcoin tahmini nedeniyle ise topa tutulmuştu. 2018 yılı sonunda yaptığı 20.000 dolar hedefli BTC tahmininin tutmaması, ünlü ismi yıldırmadı ve yıl sonu için yeni bir rekor tahmini geldi.

Bunun yanı sıra sektörün başka bir tanınan ismi Tom Lee de bu yıl için tahminde bulundu ve Ağustos ayına kadar 27.000 dolara ulaşılacağını belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu da Oldu: Coronavirüs’ünün Token’i Piyasaya Sürüldü!

Sonrakini Oku

Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini Kimler Geliştiriyor?

Bir Cevap Yazın