Milyarder Yatırımcı ‘Yine’ Bitcoin’i Sert Bir Şekilde Eleştirdi

Dünyanın en parlak yatırımcılarından birisi olarak bilinen 88 yaşındaki Warren Buffett, daha önceki yıllarda lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) karşı yaptığı sert eleştiriler ile gündeme gelmişti. Aynı BTC’ye yaptığı gibi Apple‘ın hisse senetlerini almayı da ciddi bir şekilde eleştiren Buffett’in sözünü yemesi ve Apple hisselerini satın almaya başlaması, bir ihtimal Bitcoin’e olan tutumunun da değişmiş olabileceğini düşündürttü. Ancak bütün bunlara rağmen şirketinin yıllık toplantısında BTC’yi yeniden eleştiren Buffett, aslında hiçbir şeyin değişmediğini kanıtlamış oldu.

Bitcoin Bir Kumar Aracıdır

Berkshire Hathaway’in yıllık olağan toplantısında konuşan milyarder yatırımcı, Bitcoin hakkında şunları ifade etti:

”Bu sadece bir kumar aracıdır. Bununla ilişkili çok fazla sahtekarlık yaşandı. Ortadan kaybolmalar oldu bu yüzden bu konuda çok miktarda (para) kayboldu. Bitcoin hiçbir şey üretemedi. Hatta BTC hiçbir şey yapmıyor, öylece duruyor. Sanki bir deniz kabuğu gibi. Bana göre yatırım demek bu değil”

Yapılan açıklamalar kesinlikle Bitcoin karşıtı olsa da, en azından geçtiğimiz yıl yapılan kadar sert değillerdi. Warren Buffett geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada Bitcoin’i fare zehrine benzetmiş ve büyük tepki toplamıştı. Bitcoin’e karşı sert eleştirilerine rağmen dünyanın geri kalanı gibi blockchain konusunda daha iyimser bir tutuma sahip olan Buffett, olağan toplantıda bu yenilikçi teknoloji hakkında da şunları ifade etti:

”Blockchain.. oldukça büyük. Ancak bunun Bitcoin’e ihtiyacı yoktu. J.P. Morgan tabii ki kendi kripto para birimi ile piyasaya giriş yaptı.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Ödemesinin Kabul Edildiği 325 Milyon Dolarlık Proje Durduruldu!

Sonrakini Oku

Son Dakika: Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

Bir Cevap Yazın