Milyarder Yatırımcı: Kripto Para Devrimi Gerçektir!

Kripto para piyasası 2019 yılında ciddi anlamda şaşırtıcı bir yükselişe imza atsa da, birçok yatırımcı lider kripto para Bitcoin‘in (BTC) 14.000 dolara geçtikten sonra 20.000 dolara kadar çıkmasını beklemiş ancak ne yazık ki bu bekleyiş mutlu sonla bitmemişti. Yine de BTC son yükselişle 9.000 dolar bandının üzerinde kalmayı başardı ve blockchain sektörü de neredeyse dünyanın dört bir yanına yayıldı.

Bitcoin Bir Devrimdir

Galaxy Digital kurucusu ve milyarder kripto para yatırımcısı Mike Novogratz da yaşanan son gelişmelere atıfta bulunarak ”Bitcoin’in yeni yeni ısınmaya başladığını” ifade etti ve diğer kripto paraların da yükselmek için kendilerini kanıtlaması gerektiğine dikkat çekti. Bitcoin’in bir balon olmadığını da vurgulayan Novogratz, konu hakkında şunları ifade etti:

”Kripto para devrimi balon değil, bir gerçektir. Bu hareket gizlilik ve finans sektörünün demokratikleşmesi için bir adımdır. Bu, insanların üzerinden ciddi paralar kazanan eski usul işletmeleri dağıtmak ve verimlilik elde etmek için atılan bir hamledir.”

Kripto para sektörü sadece Bitcoin ve benzerleri ile sınırlı değil ve benzer düşüncelere sahip olan tek kişi de Novogratz değil. Otomotiv devi Volvo da geçtiğimiz günlerde araçlarında blockchain teknolojisini kullanacağını açıklaması ile, aslında bu sektörün genel olarak ne kadar büyük bir alana yayıldığını kanıtlamış oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

McAfee DEX EOS, BNB, NEO ve Tron Destekleyecek!

Sonrakini Oku

Ethereum’un Istanbul Hard Fork’u İçin Tarih Verildi!

Bir Cevap Yazın