Milyarder Yatırımcı: Bitcoin 18 Ay İçerisinde 20.000 Dolar Olacak!

Bitcoin‘in (BTC) fiyatı geçtiğimiz birkaç ay boyunca diğer kripto para birimleri ile beraber ciddi bir düşüş yaşadı ve 14.000 dolar seviyesinden itibaren değer kaybetti. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 2019 yılının en yüksek noktasından yüzde 50 gerilemiş durumda.

Söz konusu sert düşüşe rağmen kripto para analistleri ise hala umudu kesmiş değil ve bunun aslında kısa süreli bir düşüş olduğunu beyan etmekteler. Galaxy Digital CEO’su milyarder isim Mike Novogratz, yeni katıldığı bir röportajda Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içerisinde 20.000 dolara kadar çıkacağını dile getirdi. Bu da aslında mevcut fiyatın yüzde 150 artması anlamına geliyor.

Bitcoin’e İnananlar Artıyor

Novogratz açıklamasının devamında Bitcoin’in önümüzdeki günlerde ciddi bir artış yaşayabileceğini ancak altcoin’ler için aynısını düşünmediğini vurguladı. Aslında Novogratz’ın tahminini başka bir ünlü kripto para analisti Travis Kling de dile getirmişti. Kling, Bitcoin’in 2020 yılında veya 2021 yılları arasında yeni bir rekor kıracağını vurgulamıştı.

Novogratz bundan birkaç gün önce de altcoin’lerin düşüş sebebini açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İngiltere MB Başkanı, Libra’yı Savundu!

Sonrakini Oku

NBA’in Ünlü Takımı Kripto Koleksiyonu Hazırlıyor

Bir Cevap Yazın