Milyarder Mark Cuban, Bitcoin “Servetini” Açıkladı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) en büyük düşmanlarından birisi olarak bilinen Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, toplamda ne kadar BTC’ye sahip olduğunu açıkladı ve meraklı soruların önünü aldı.

Cuban, daha önce yaptığı açıklamalarda ne kadar BTC’ye sahip olduğuna dair gelen soruları cevapsız bırakmış ve büyük bir merak uyandırmıştı. Özellikle BTC’yi muzla karşılaştırması ve bunun değersiz olduğunu belirtmesi ile sektörde iyice bilinen bir isim haline gelen Cuban’ın toplam BTC serveti ise sadece 130 dolar seviyesinde.

Bitcoin Eleştirmeninin Ne Kadar BTC’si Var?

Cuban, bundan birkaç ay önce hiç kripto para birimine sahip olmadığını söylese de şimdi bu açıklamasında düzeltmeye gitti. Dallas Mavericks ekibinin Bitcoin ile bilet ve forma satışı yaptığını belirten Cuban, takımın bu satışlardan toplamda 130 dolarlık BTC elde ettiğini vurguladı.

Bitcoin’in varlık transferi konusunda oldukça yetersiz bir varlık olduğunu ifade eden ve sözünün arkasında durduğunu belirten Cuban, bunun yerine basit bir muz bile kullanılabileceğini açıklamıştı. Muzun Bitcoin’e kıyasla potasyum gibi ek avantajlara da sahip olduğunu açıklayan Cuban, kripto para yatırımcıları tarafından uzun bir süre daha eleştirilecek gibi gözüküyor.

Cuban geçtiğimiz günlerde de Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’yu basketbol sporunun öncüsü ile karşılaştırmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance Madenci Alımlarına Başladı

Sonrakini Oku

Makro Yatırımcı Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Çıkacağı Tarihi Açıkladı

Bir Cevap Yazın