Milyarder İsimden Sevindiren Bitcoin Çağrısı

Milyarder risk sermayedarı Tim Draper, dünyadaki birçok hükümetin Kovid-19‘un etkileri yüzünden para basmaya devam edeceğini ve bu durumun bir süre sonra kaçınılmaz şeyi, yani itibari paraların değerlerini kaybetmesini tetikleyeceğini düşünüyor.

Tim Draper Bitcoin’den Umutlu

Aynı zamanda bir Bitcoin yatırımcısı olan Draper, ortalık durulduğunda ve insanlar paralarının ne kadar değer kaybettiğini fark ettiklerinde, lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) akın olacağını düşünüyor. Dijital paraların hiçbir coğrafi sınıra sahip olmamasının özellikle böyle bir zamanda ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığını belirten Draper, bunun kripto para adaptasyonunu tetikleyeceğini belirtti.

Aslında Bitcoin’in böyle krizlere karşı dayanıklı olduğu ve bu durumdan en çok faydalanacak varlık olduğu düşünülüyordu. Buna rağmen kripto paraların diğer geleneksel varlıklara kıyasla çok az kişi tarafından kullanılıyor olması, piyasanın manipülasyona da açık olmasına neden oldu.

12 Mart tarihinde panikleyen ABD ekonomisinin kurumsal yatırımcıları da ellerindeki BTC’leri nakit paraya çevirmek için inanılmaz bir hızda satış yaptı. Yapılan bu satışların sonucunda da BTC 3.800 dolar gibi inanması güç bir seviyeye kadar düştü. O tarihlerde bunu fırsata çevirmeyi başaranlar ise şimdilerde kazançlarını ikiye katlamış durumdalar.

Bu da Bitcoin’in aslında dünyanın daha önce görülmemiş seviyede bir krizden geçtiği anlarda bile yükseliş getirebildiğini gösteriyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 7.400 dolara doğru ilerleyen BTC‘nin önümüzdeki günlerdeki hamleleri ise bu yükselişin üç katına çıkmasını sağlayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Yükselişe Geçtiğini Gösteren İki Önemli Metrik

Sonrakini Oku

Japonya’nın Yeni Kripto Düzenlemeleri Mayıs Ayında Yürürlüğe Girecek

Bir Cevap Yazın