Milyarder İsim, Dogecoin İlgisinin Durdurulamaz Olduğunu Kaydetti

Milyarder girişimci Mark Cuban, Dogecoin’in inanılmaz performansı hakkında açıklamalarda bulundu. Cuban, DOGE’nin neden arttığını bilmediğini kabul etti ancak yatırımcıların Dogecoin’e olan ilgisini “durdurulamaz” olarak tanımladı. Bununla birlikte Cuban’ın sahibi olduğunu NBA ekiplerinden Dallas Mavericks, son 24 saatte ürün satışlarında Dogecoin ile ödeme rakamlarında bir rekora imza attı.

Dogecoin Piyasa Değeri Sıralamasında 8. Sırada

Dogecoin an itibarıyla 35 milyar dolarlık piyasaya değeri ile top 10 listesinde 8. sırada yer alıyor. Milyarder isim Mark Cuban, Dogecoin’in son günlerdeki inanılmaz performansını değerlendirdi. Cuban, şaka coin olarak yaratılan DOGE’nin dünyanın en zengin ikinci ismi Elon Musk etkisiyle bu seviyelere geldiği iddialarına yanıt verdi. Cuban şunları kaydetti: “Dogecoin layık olduğu seviyelere ulaşacaktır. Hangi faktörün yükselişi tetiklediğini bilmiyorum. Ancak insanların Dogecoin’e olan ilgisi durdurulamaz.”

Dallas Mavericks Parantezi

Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks, geçtiğimiz mart ayından itibaren Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Bununla birlikte dün, Mavs’ın ürün satışlarında Dogecoin ile ödeme rakamlarının rekor kırdığı bildirildi. Cuban, Dogecoin ile ödemelerin geçen aya kıyasla %550 oranında arttığını açıkladı.

Başarılı iş insanı, yatırım portföyünü geniş tutmasıyla biliniyor. Aynı zamanda kripto paralar özelinde birçok destek söylemlerinde bulunmasıyla tanınan Cuban, NFT sektörünü de yakından takip ediyor.

Dogecoin İlgisi Dev Boyutlara Ulaştı

Daha önce belirtildiği üzere Elon Musk’ın son tweet’i Dogecoin üzerinde inanılmaz bir etki yarattı. 24 saatlik işlem hacimlerindeki artış öyle boyutlara ulaştı ki Robinhood borsasında işlemler kesintiye uğradı. Dev borsanın sorunu düzeltmesi iki saat sürdü.

Dogecoin’in 7 günlük performansı popüler kripto parayı piyasa değeri sıralamasında beşinciliğe kadar getirmişti. %330 gibi öngörülmesi güç bir ralliye imza atan Dogecoin, haberimizin hazırlandığı sırada düşüş evresine girmekle beraber 0.25 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Ağı İçin Kırmızı Alarm: Çin’deki Enerji Krizi Büyüyor

Sonrakini Oku

Ripple’ın XRP Davasına Yönelik Uzman Görüşleri Neye İşaret Ediyor?

Bir Cevap Yazın