Milyarder İsim, Bitcoin’i 21. Yüzyılın En Güçlü Teknolojisi Olarak Tanımladı

Milyarder girişimci Michael Saylor, lider kripto para birimi Bitcoin’i Milenyum Çağı’nın en güçlü teknolojisi olarak tanımladı. Ayrıca Documenting Bitcoin, Bitcoin’in yükselişini içeren bir tweet paylaştı.

Michael Saylor’dan Bitcoin’e Övgü Dolu Sözler

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin hakkında görüşlerini aktardı. Michael Saylor en büyük Bitcoin destekçilerinden biri olarak biliniyor. Saylor; Bitcoin’e olan inancını, 21. yüzyılın en güçlü teknolojisi tanımıyla belirtti. Ayrıca Twitter’da büyük takipçi kitlesine sahip olan Documenting Bitcoin, BTC’nin yükseliş evresini diğer büyük şirketlerle karşılaştıran bir görsel yayınladı.

Öte yandan, Microstrategy’nin yüksek düzey yöneticileri maaş ödemelerini Bitcoin üzerinden almak istediğini şirkete bildirdi. Dev iş zekası şirketi, bu durumda ödemeleri ABD Doları yerine BTC ile ödeyeceğini duyurdu. Bunun yanı sıra Bitcoin özelinde sürekli yorum yapan Michael Saylor lider kripto para birimi için şu ifadelerde bulundu: “Bitcoin; 21. yüzyıl ekonomisinde doğruluk, bütünlük ve güven kaynağı oluşturan bir değer deposu rolünü üstleniyor.”

Bitcoin 1 Trilyon Değere Ne Kadar Zamanda Ulaştı?

Bununla beraber Documenting Bitcoin, BTC’nin sadece 12 yılda 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan en hızlı varlık olduğunu belirtti. Ayrıca, kendi sektörlerini domine eden dev şirketlerin 1 trilyon dolar değer elde etme yolunda daha yavaş kaldığı görüldü. Lider kripto para birimi; Microsoft, Apple, Amazon ve Google gibi dünya devi şirketlerden daha hızlı bir şekilde 1 trilyon dolar değere ulaştı. Ek olarak Bitcoin an itibarıyla, 1.2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin gün içerisinde 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Tecrübeli analistler BTC fiyatının uzun vadede 100.000 dolar seviyelerini görebileceğine inanıyor. Hatta son günlerde medyaya yansıyan JPMorgan raporundaki BTC fiyat tahmini ise 130.000 ABD Doları.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

KRİPTO PARA TERİMLERİ / DİKKAT ÇEKEN COİN ÇEŞİTLERİ | Kripto Para Dünyası

Sonrakini Oku

Ripple’ın Son Başarısı, ABD’li Devi Pişman Edebilecek mi?

Bir Cevap Yazın