Milyarder İsim Bitcoin Konusunda “Yine” İddialı

Bitcoin (BTC) 12 Mart tarihinde yaşadığı düşüşten sonra 7.400 dolara kadar yükselerek düşüşün bittiğinin düşünülmesine yol açsa da daha sonra 7.000 dolar altına birkaç kere inilmesi yatırımcıların yükseliş düşüncelerini törpüledi ve durdurdu.

Buna rağmen uzun vadede BTC/USD işlem çiftinin önemli bir yükseliş elde edeceğini düşünenlerin sayısı hala oldukça yüksek gözüküyor. Milyarder yatırımcı ve eski Goldman Sachs yöneticisi Michael Novogratz da bu kişilerin başında geliyor. Novogratz daha önce birçok olumlu Bitcoin fiyat tahmini yapmıştı ve bu sefer hepsinden daha iddialı bir açıklamada bulundu.

Bitcoin Rüzgarı Arkasına Aldı

Novogratz, CNBC ile yaptığı en güncel röportajında Bitcoin’in artık rüzgarı arkasına aldığını ve bunun merkez bankaları ile ABD sayesinde mümkün olduğunu belirtti. Bitcoin’in hem makro-ekonomik durum hem de devamlı olarak itibari para basılmasından faydalanacağını belirten ünlü isim, sadece geçtiğimiz gün içerisinde bile yarım trilyon dolarlık teşvik ödemesi yapıldığına dikkat çekti.

Novogratz’a göre artık itibari para resmen “ağaçta yetişiyor” ve bu durum sınırlı arza sahip olan Bitcoin için bulunmaz bir nimet ve fırsat.

Aslında şu an için Koronavirüs krizi sebebiyle içine düşülen ekonomik çukurun tam anlaşılamadığı birçok uzman tarafından belirtiliyor. Koronavirüs salgını bittiğinde ise dünyayı daha önce görülmemiş seviyede bir ekonomik kriz bekliyor olabilir. Novogratz da buna karşı çarenin sınırlı arza sahip varlıklar yani Bitcoin ile altın olduğunu ima ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Ani Yükselişini Bilen Analistten Yeni Tahmin

Sonrakini Oku

Tether Gerçekten de Bitcoin Fiyatını Etkiliyor Mu?

Bir Cevap Yazın