Milyarder İş Adamından Tepki Çeken “Bitcoin ve Muz” Karşılaştırması

Amerikanın tanınan milyarderlerinden ve iş adamlarından birisi olan Mark Cuban, Bitcoin  (BTC) düşmanlığı ile de ciddi bir kitleye ulaşmayı başardı. Cuban daha önce yaptığı birçok açıklamasında BTC’nin ne bir değer saklama ne de bir değer transfer aracı olarak başarılı olamayacağını belirtmişti.

Cuban: Muz, Bitcoin’den Daha Kolay Alınıp Satılıyor

Cuban’a göre kripto paraların en büyük sorunu ise karmaşıklıkları olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların altın gibi varlıkları kullanımları çok kolay olduğu için kullandığını belirten Cuban, bir muz ile Bitcoin’den daha kolay alım satım yapabileceğini ifade etti.

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Anthony Pompliano ile röportaj yapan Cuban’ın son açıklamaları ise gündemi bir süre daha meşgul edecek gibi gözüküyor. Mark Cuban, Pompliano tarafından sorulan Bitcoin hakkındaki görüşlerinin değişip değişmediği sorusuna sert bir yorum yaptı.

Cuban’a göre muz, Bitcoin’e kıyasla çok daha rahat alınıp satılabilen bir emtia konumunda. Bunun yanı sıra muzu istediği zaman soyup yiyebileceğini belirten milyarder isim, bunun sayesinde potasyum bile elde edildiğini belirtti. Kripto paraların daha kolay kullanıma kavuşmadıkça asla ana akım kitlelerin kullanımına ulaşamayacağını belirten Cuban, BTC hakkındaki eleştirilerini arttırdı.

Cuban’ın sert eleştirilerinin bulunduğu röportaj Twitter üzerinde şimdiden ciddi tepkiler almış gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Circle CEO’su: Daha Önce Görülmemiş Bir Stablecoin Talebi Var!

Sonrakini Oku

Çin’deki Maaş Ödemeleri Yeni Dijital Para İle Yapılacak!

Bir Cevap Yazın