Milyarder Girişimci Elon Musk, Merkezi Kripto Para Borsalarına Eleştiride Bulundu

Milyarder girişimci Elon Musk, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile yaşadığı atışmanın ardından merkezi kripto para borsalarını hedef aldı. Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, geçtiğimiz gün Dogecoin üzerinden Binance’i eleştirmişti.

Milyarder İş İnsanından Eleştiriye Destek

Başarılı iş insanı Elon Musk bir Twitter kullanıcısının güvenlik, sahiplik ve benzer sebeplerden dolayı merkezi kripto para borsası eleştirilerine katıldığını belirtti. Elon Musk, bu görüşü ilk kez dile getirmiyor. 2021 Şubat ayında kullanıcıların fonlarını kontrol etmelerine izin vermeyen herhangi bir kripto para cüzdanından ne pahasına olursa olsun kaçınmalarını gerektiğini vurgulamıştı.

Kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu, olası saldırılar veya aksaklıklar nedeniyle varlıklarını borsalarda tutar. Ancak bunun getirdiği birçok problem vardır. Sürecin hantal seyrettiği eleştirileri ve fon kaybına neden olan saldırılar, kripto para piyasasına yeni katılan bireylerin bilgisi dahilinde olması gereken faktörlerdir.

Elon Musk ve Kripto Paralar

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, Bitcoin ilgisi ile sektöre dahil olmuştu. Tesla’nın 1 milyar dolarlık Bitcoin alımı ve sonrasında ödeme yöntemlerine lider kripto parayı eklemesi, büyük bir boğa koşusunu tetikleyen gelişmeydi. Elon Musk, kripto para birimleri ilgisini Dogecoin ile bir başka boyuta taşıdı.

DOGE savunucusu Musk, geliştirme ekibine destek olacağına söz vermişti. Dogecoin destekçisi isim, bugüne kadar kaydedilen birçok pump-dump hareketlerinin sorumlusu olarak biliniyor. Dogecoin, Shiba Inu, Floki Inu, Baby Doge Coin gibi şaka kripto paraların etkileyicisi olan milyarder iş insanı bu duruşunda şu ana kadar geri adım atmadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH)’un Deflasyonist Hale Geleceği Tarih Belli Oldu! Fiyatta Yeni Rekorlar Gelebilir!

Sonrakini Oku

Grayscale Raporu: Metaverse, 1 Trilyon Dolarlık Bir Ekosistem Olabilir!

Bir Cevap Yazın