MicroStrategy CEO’sundan Açıklamalar: Yatırımcılara Seslendi ve Bitcoin’i İşaret Etti

MicroStrategy kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Fidelity Investments’ın müşterilerine emeklilik fonları ila BTC yatırımına izin vermek adına başlatacağı yeni hizmete dikkat çekti ve insanların emeklilik portföylerine ekleyebilecekleri en az riskli varlığın Bitcoin olduğuna yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Michael Saylor’dan Bitcoin Yorumu

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, hafta içinde kamuoyuna verdiği demeçte Fidelity Investments’ın en sonki Bitcoin hamlesini değerlendirdi. Fidelity Investments’ın müşterilerine emeklilik fonları ile BTC yatırımına izin veren yeni bir hizmet başlatmasının oldukça önemli olduğunu ifade eden Saylor, lider kripto para birimi Bitcoin’in emeklilik portföyüne eklenebilecek en az riskli varlık olduğuna yönelik düşüncelerini paylaştı.

Ayrıca Saylor, son dönemlerde belirli zaman aralıkları ile gündeme gelen “MicroStrategy’nin BTC satışı gerçekleştirdiği iddialarına” da bir kez daha yanıt verdi. Portföyünde yaklaşık 130.000 adet BTC tutan MicroStrategy’nin herhangi bir satış işlemi gerçekleştirmediğini ifade eden Saylor, uzun vadeli bir bakış açısına sahip olduklarını ve satış konusunda herhangi bir planlamalarının olmadığının altını çizdi.

Bitcoin’deki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde yeniden düşüş yönlü bir ivme yakaladı ve son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği ortalama %8’lik değer kaybı ile birlikte 36.500 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Altcoin’lerin çoğu, Bitcoin’deki bu düşüş ivmesinin etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketlerinin ardından 2.750 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,77 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman diliminde 400 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SEC, Kripto Para Odaklı Soruşturması Karara Bağlandı!

Sonrakini Oku

Google Harekete Geçti! Kripto Paralardan Yararlanacak!

Bir Cevap Yazın