Microsoft’tan Dikkat Çeken Paylaşım! Shiba Inu (SHIB) Söylentileri Yeniden Ateşlendi!

Popüler şaka birimi Shiba Inu (SHIB) topluluğu, önde gelen teknoloji devi Microsoft’un yakın tarihte yayınladığı bir tweet ile ilgili spekülasyonlarla dolup taştı.

Microsoft’tan Dikkat Çeken Paylaşım

Washington merkezli teknoloji devi Microsoft‘un resmi Twitter hesabı, iş iletişim platformunda çevrimiçi toplantılara katılan köpekler hakkında zararsız bir şaka yaptı.

Microsoft’un yaptığı bu paylaşımın ardından pek çok kişi, bu tweet’in popüler şaka para birimlerine bir referans olabileceğine inandı. Öyle ki bu tweet, hızla büyüyen Shiba Inu topluluğunun üyelerinden gelen yanıtlarla dolup taştı.

Hatta bazı kişiler işi biraz abartarak, popüler şaka para birimi Shiba Inu‘nun teknoloji devi Microsoft ile potansiyel bir ortaklık kurduğunu düşünmeye bile başladı.

Öte yandan Microsoft, 2014 yılının sonlarında lider kripto para birimi Bitcoin’i kabul etmeye başlayarak kripto para piyasasına erken bir giriş yaptı. Ancak Microsoft, bu alanda büyük adımlar atmak için çalışmalara başladı ve geçtiğimiz günlerde yeni bir hamle yaptı.

Microsoft, İş Geliştirme Yöneticisi Arıyor

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, dev şirket, Şubat ayının başlarında yayınladığı bir iş ilanıyla birlikte şu anda kendi Web3 stratejisini geliştiriyor.

Buna ek olarak Microsoft, geçtiğimiz ay hızla büyüyen metaverse sektörüne giriş yapmak için video oyunu holding şirketi Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Federal Ticaret Komisyonu şu anda devasa anlaşmayı gözden geçiriyor.

Ayrıca geçtiğimiz Kasım ayının sonlarında da popüler şaka para birimi Shiba Inu, Activision Blizzard‘ın eski başkan yardımcısı David Volk ile ortaklık kurdu.

Son olarak Shiba Inu ekibi, yeni bir metaverse projesi üzerinde çalıştıklarını açıklarken, projenin adının yakın gelecekte duyrulması bekleniyor. Buna ek olarak, ekip kısa süre önce protokolün yakında sanal arazi arsaları satın almayı mümkün kılacağını ve LEASH token’ının fiyatını keskin bir şekilde artıracağını da duyurdu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Cardano’dan (ADA) Yeni Gelişme: Sistemde Ne Gibi Değişiklikler Yapılacak?

Sonrakini Oku

JPMorgan NFT Açıklaması! Şirketin Eski Direktörü Bu Altcoin’e Transfer Oldu!

Bir Cevap Yazın