Metaverse’ün En Pahalı Yatı The Sandbox’ta Satıldı!

Elde edilen son bilgilere göre The Sandbox metaverse’ünde süper lüks bir yat 650.000 dolara alıcı oldu. Böylece bu yat şimdiye kadar The Sandbox’ta gerçekleşen en büyük NFT satışı olarak kayıtlar geçti.

650.000 Dolarlık Süper Lüks Yat

Super Mega Yacht, Etherscan’a göre 149 ETH karşılığında satın alındı. Tüm özelliklerin yanı sıra yatta yanı sıra bir DJ kabini, iki helikopter pisti ve bir spa küveti bulunuyor. Dijital varlık, The Sandbox için tasarlanan The Fantasy Collection lüks NFT serisi için bir metaverse geliştiricisi olan Republic Realm tarafından piyasaya sürüldü. Diğer lüks ürünler arasında özel adalar, jet ski ve sürat tekneleri bulunuyor.

Sandox ve Metaverse

Sandbox, oyuncuların oyun deneyimlerini oluşturabileceği, oyunlar tasarlayabildikleri ve bunlardan para kazanabileceği dijital bir dünya olarak karşımıza çıkıyor. Whitepaper’a göre oyuncular, NFT’ler gibi dijital varlıklar oluşturabilir ve bunları pazara yükleyebilir. Platformun ana hizmet token’ı olan SAND’e sahip olanlar, merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) aracılığıyla platformun yönetimine katılabilirler.

Öte yandan internetin yeni bir üç boyutlu yinelemesi olan metaverse‘deki lüks eşyaların satışı, son zamanlarda gündemde oldukça ses getiriyor.

Kasım ayında, bir metaverse olan Decentraland‘da bir dijital arazi arsası 2,43 milyon dolara satıldı. Ayrıca başka bir dijital dünya olan Axie Infinity’de başka bir dijital arazi arsası 2,3 milyon dolara alıcı buldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yatırım Önerileri: Kripto Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonrakini Oku

Ethereum Name Service Yorumları: ENS Coin Alınır Mı?

Bir Cevap Yazın