Metaverse Coin’lerde Son Durum: MANA, SAND ve ENJ

Kripto para birimlerinde volatil hareketler devam ediyor. Bitcoin ve altcoin’ler hızlı ve ani fiyat hareketleri sergiliyor ve aslında fiyatların belirli aralıklarda sıkıştığı görülüyor. Peki, Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) ve Enjin gibi metaverse coin’lerde son durum ne?

MANA Coin Güncel Grafik

Decentraland (MANA) kendisini, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor. Decentraland’in yerel kripto para birimi olan MANA, şu anda işlem hacmi bakımından en büyük metaverse coin konumunda bulunuyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2,6 dolardan işlem gören MANA, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %5 değer kaybetti.

Analistlere göre MANA’nın 2,7 dolarlık desteği kaybetmiş olması, daha derin bir düşüşü tetikleyebilir. Ancak yeniden 2,7 doların üzerine yapılacak bir hamle 3 dolarlık hedefe doğru hızlı bir yükseliş olmasını sağlayabilir.

Sandbox Coin Son Durum

The Sandbox (SAND); kullanıcıların oyun içi tecrübelerini “paraya çevirebildikleri” bir blockchain ve kripto para projesidir. Ethereum ağı tabanlı olan Sandbox, aslında sanal bir dünya olarak tanımlanabilir.

The Sandbox’un kripto para birimi olan SAND şu anda piyasa değeri bakımından en büyük 2. metaverse konumunda bulunuyor. Bunun yanında yazının kaleme alındığı anda 3,1 dolardan işlem gören SAND, son 24 saatte MANA gibi yaklaşık olarak %5 geri çekilme yaşadı.

Analistler, SAND’in yükselişe geçebilmesi için genel kripto para piyasası durumunun toparlanması gerektiğini ifade ediyor. Bu noktada SAND için 3,2 dolar ve 3,8 dolar önemli seviyeler olarak nitelendiriliyor.

Enjin Coin Ne Kadar?

2017 yılında 18.9 milyon dolar topladığı bildirilen bir ICO’nun ardından Enjin, kullanıcı merkezli Blokchain ürünleri paketi oluşturdu. Bu sayede kullanıcılar Blockchain varlıkları yaratabilir, yönetebilir, bu varlıklarla işlem yapabilir ve başkalarına sunabilir.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,4 dolardan işlem ENJ coin, son 24 saat içinde %4,5’lik geri çekilme yaşadı.

Analistlere göre ENJ coin içinde şu anda 1,5 dolar ve ardından 2 dolar önemli seviyeler olarak işlem görüyor. Ancak ENJ’de bir yükselişin başlayabilmesi için öncelikle genel piyasa görünümünün toparlanması gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Yaptırımları Yeniden Gündemde: Coinbase’in CEO’sundan Yeni Açıklama Geldi!

Sonrakini Oku

Bu Şaka Coin Severler Yakma Partilerine Devam Ediyor: Milyonlarca Token Yakıldı!

Bir Cevap Yazın