Metaverse Coin’lerde Son Durum: MANA, Enjin ve Ceek

Artık kripto para birimleri denildiğinde metaverse coin’lerde bu ekosistemin ayrılmaz bir parçası olarak akıllara geliyor ve genel itibari ile metaverse coin’ler de piyasa ile birlikte hareket ediyor. Genel metaverse coin’lerin görünümüne bakıldığında da piyasa ile birlikte yukarı yönlü hamlelerin geldiğini görüyoruz.

Decentraland (MANA) Fiyatı

Elde edilen son bilgilere göre MANA bugün piyasa değeri bakımından en büyük metaverse olma konumunu kaybetti ve ikinciliğe geriledi. Birinci sırayı ise 4,76 milyar dolar piyasa değeri ile Apecoin aldı.

MANA yazının kaleme alındığı an itibari ile 2,2 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde metaverse coin’in %4’ün üzerinde artış kaydetmiş olduğu görülüyor.

Grafiklere göre şu anda MANA için ilk güçlü destek 1,95 dolar ve ilk güçlü direnç 2,76 dolar. Dolayısıyla analistler bir süre MANA’nın bu fiyat aralığında konsolide olabileceğini ve yukarı ya da aşağı yönlü kırılımın yönü belirleyeceğini düşünüyor.

Enjin Coin Grafikleri

Piyasanın popüler ve ilk metaverse coin’lerinden olan ENJ, yazının kaleme alındığı an itibari ile 5 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde %6’nın üzerinde artış yaşayan ENJ için aşağı yönde ilk desteğin 1,34 dolar olduğu görülüyor. Ayrıca grafiklere göre yukarı yönde ilk direnç de 1,92 dolar seviyesinde.

Analistlere göre ENJ’de yukarı yönlü bir hamlenin başlaması için tüm kripto para piyasasının pozitif görünümünü koruması gerekiyor.

CEEK Coin Son Durum

Son zamanlarda özellikle Türkiye’de büyük bir popülerlik yakalayan CEEK, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,5 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde %1,8 artış kaydeden CEEK, rekor seviyesini 1,20 dolar ile 29 Kasım tarihinde görmüştü.

Analistlere göre CEEK’in bulunduğu 0,5 dolar seviyesi şu anda oldukça önemli ve bu seviyenin desteğe dönüşmesi halinde fiyat 0,6 dolara doğru hamle yapabilir. Ancak eğer 0,5 dolar kaybedilirse 0,4 dolara hızlı bir düşüş gelebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Bankadan Kripto Para Hamlesi!

Sonrakini Oku

SEC’e Kripto Paralarla İlgili Uyarı! Milletvekilleri Harekete Geçti!

Bir Cevap Yazın