Metaverse Coin’ler Ne Zaman Yükselecek: MANA, SAND ve AXS’de Son Durum!

Şu anda kripto para piyasasında bir düşüş hakim, bunu inkar edemeyiz. Ancak çoğu kripto para biriminin fiyatının da 1 yıl öncesine göre hala yüksek seviyelerinde olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bu noktada her ne kadar metaverse coin’ler de piyasadaki düşüş ile birlikte geri çekilmiş olsa da 1 yıl önceki fiyatların hala üzerinde işlem görüyorlar. Ayrıca bazı analistler bu düşüşün iyi bir satın alma fırsatı sunduğunu ifade ediyor.

Metaverse Coin’lerde Son Durum

Piyasanın en popüler metaverse coin’erinden olan Decentraland (MANA) yazının yayın hazırlandığı sırada 1,78 dolardan işlem görüyor ve ATH seviyesi olan 5,85 doların oldukça altında ilerliyor. Bu noktada MANA 1 yıl öncesine göre hala %1.300’ün üzerinde bir artış ile yoluna devam ediyor.

Piyasanın diğer popüler metaverse coin’i The Sandbox (SAND) da düşüşten payına düşeni alıyor yazının yayına hazırlandığı sırada 2,75 dolardan işlem görüyor. ATH seviyesi 8,40 dolar olan SAND’in son 1 yıl içinde %2.400’ün üzerinde artış kaydettiği görülüyor.

Axie Inftinity’i (AXS) değerlendirecek olursak yazının yayına hazırlandığı sırada 49,5 dolardan işlem gören AXS son 24 saatte %25’in üzerinde değer kaybetmiş olsa da son 1 yıl içinde hala %7.400’ün üzerinde yükseliş ile ilerliyor.

Metaverse Coin’ler Ne Zaman Yükselecek?

Metaverse coin’lerin yükselebilmesi için öncelikle Bitcoin’in ve majör altcoin’lerinde toparlanması gerekiyor. Çünkü piyasa genel itibari ile Bitcoin’i takip ediyor ve BTC bir dönüş yapmadan altcoin’ler üzerindeki baskının kalkması çok zor.

Bitcoin’in yükselişe geçmesi ile birlikte metaverse coin’ler bir süre daha baskılanmaya devam edebilir. Ancak piyasada genel olarak gördüğümü gibi bir artışın başlaması ile kayıpların yerini kazançlara bıraktığını ve kar oranlarının arttığını göreceğiz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’de Yeni Rekor! Bitcoin Ağ Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Sonrakini Oku

Güney Kore, Metaverse Hedefini Açıkladı!

Bir Cevap Yazın