Metaverse Coin’ler Alınır Mı: APE, MANA, AXS ve SAND’de Son Durum

İçinde bulunduğumuz haftada Bitcoin kan kaybederken altcoin’lerin daha fazla düşüşler yaşadıklarına şahit oluyoruz. Bu noktada metaverse coin’lerin %10’ların üzerinde düşüş yaşamış olması dikkatleri çekiyor.

Metaverse Coin’lerde Son Durum

Lider kripto para birimi BTC son 24 saat içinde yaklaşık olarak %2 düşüş yaşadı ama durum metaverse tarafından çok daha vahim gibi görünüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük metaverse coin konumunda bulunan Apecoin (APE), son 24 saat içinde %18’in üzerinde değer kaybederken son 1 haftada da %48’in üzerinde geriledi. APE yazının kaleme alındığı an itibari ile 7,48 dolardan işlem görüyor.

Bunun yanında en büyük ikinci metaverse konumunda bulunan The Sandbox (SAND) %15’in üzerinde, Decentraland (MANA) %12’nin üzerinde, Theta Network (THETA) %13’ün üzerinde, Axie Infinity (AXS) %20’nin üzerinde ve Stacks (STX) %10’un üzerinde düşüş yaşadı.

Bunlara ek olarak piyasanın popüler metaverse token’larından olan Ceek VR (CEEK) son 24 saatte %11’in ve son 1 haftada %34’ün üzerinde geriledi. Ayrıca Radio Caca’nın (RACA) son 24 saatte %20 değer kaybetmiş olması da dikkatleri çekiyor.

Metaverse Coin’ler Yükselecek Mi?

Analistlere göre tüm altcoin’ler için geçerli olduğu gibi metaverse coin’lerin de yükseliş geçebilmesi için öncelikle Bitcoin’in önemli dirençleri kırması gerekiyor. Bu noktada analistler metaverse coin’lerde anlamlı yükselişler görülebilmesi için BTC’nin 48.000 dolarlık sınırı aşması gerektiğini düşünüyor.

Piyasanın genel anlamda yükselişe geçmesi ile birlikte ise ilk tepkinin Web3 ve metaverse coin’lerinden gelebileceği düşünülüyor. Ancak bu noktada yatırımcıların unutmama gereken bir durum var: Kripto para piyasasında hiçbir zaman hiçbir şey kesin değil ve yükselişler gibi düşüşler de son günlerde yaşadığımız gibi sert olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Karar Verildi! Bu Ülke, NFT’leri Mülkiyet Olarak Tanıdı

Sonrakini Oku

Kriptoların Düşüşlerine Rağmen Artış: Yeni 3.000 ATM!

Bir Cevap Yazın