Metaverse Altcoin Yükselişe Geçti! %600’lük Ralli Başlayacak Mı?

En popüler metaverse altcoinlerinden biri bugün Bitcoin’in yaşadığı toparlanma ile yönünü yeniden yukarıya çevirdi. Popüler metaverse altcoin için ihtiyaç duyulan %600’lük ralli bugün başlamış olabilir mi? Yatırımcıların nelere dikkat etmesi gerekiyor. Kripto para piyasalarının güncel durumu ve orta vadeli beklentileri ele alıyoruz.

Decentraland (MANA)

Geçtiğimiz yıl Decentraland (MANA) kripto para yatırımcılarından yoğun ilgi görmüştü. Dev şirketler metaverse hedeflerini açıkladıkça MANA yatırımcılarının sayısı da arttı. Ancak FED’in 2022 için planları başkaydı ve kripto paralar bu süreçte büyük darbe aldı. 24 Haziran’daki küresel kripto piyasası değeri, 1 trilyon doların altında 937 milyar dolarda kalmaya devam ediyor. Ancak son güne göre %3.11’lik bir artış oldu.

Altcoinlerin çoğu daha iyi performans gösterse de makro düşüş trendinin başlangıcından bu yana gözlemlenen kayıpları telafi etmeye yakın değiller. Diğer metaverse tokenleri gibi Decentraland da piyasa düşüşünün ardından önemli kayıplar gözlemledi.

Decentraland (MANA) Yorum

Yazı hazırlandığı sırada 0,9085 dolardan işlem gören metaverse altcoin, son yedi gün içinde %7,73 artış kaydetti. Bu fiyat artışı, yatırım için sağlam bir fırsat gibi görünebilir. Ancak bunun sadece mikro ölçekte olduğunu unutmamalıyız. Daha geniş çerçevede henüz geri dönüş için çok erken olabilir. Kasım 2021’den itibaren, MANA’yı 6,09 dolardan 0,87 dolara getiren düşüş trendi, ancak altcoin grafiklerde %600 tırmanmayı başarırsa geçersiz kılınabilir.

Piyasanın durumu göz önüne alındığında, böylesi büyük bir ralliyi beklemek pek akıl karı görünmüyor. Yatırımcıların güven eksikliği hala kripto para birimlerini etkiliyor. Sonuç olarak, tüm piyasa bir korku durumunda. Bununla birlikte, MANA sahipleri diğer birçok altcoin topluluğundan çok daha destekleyici görünüyor.

Son yaşanan düşüşler yatırımcıları aşırı korkuya itmişti. Ancak 16 Haziran sonrasında bu duygu değişti ve yatırımcılar birikime geri döndü. Takip eden sekiz gün içinde, MANA’nın sürekli bir ralli belirtisi göstermemesine rağmen, yatırımcılar tarafından 7,2 milyon doların üzerinde değere sahip dokuz milyondan fazla MANA tokeni satın alındı. Bu bağlamda, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) iki aydan fazla bir süredir düşüş bölgesinde kaldığını belirtmek önemlidir. Yükseliş bölgesine geri dönmesi biraz zaman alabilir.

İkincisi, altcoinin 50 günlük SMA’yı (mavi çizgi) desteğe çevirmesi gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Paralar Dibi Buldu Mu? Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum!

Sonrakini Oku

Ünlü Yatırımcıdan Pişmanlık İtirafı: Bu Meme Altcoin 3 Milyon Dolarıma Mal Oldu!

Bir Cevap Yazın