Mesajlaşma Devi LINE Kripto Para Borsa Lisansını Aldı!

Japonya merkezli mesajlaşma devi LINE‘ın kripto para ve blockchain odaklı kolu LVC Corporation, dünyanın en zor kripto para borsa lisansı veren ülkelerinden birisi olan Japonya’dan zaferle ayrıldı. LVC Corporation sonunda ülkede kripto para borsası açmak için gerekli olan lisansı aldı.

LINE Hangi Kripto Paraları Listeledi?

LVC Corporation’un kripto para borsası BITMAX’ın Japonya içerisinde Line’ın 80 milyon kullanıcısına hizmet vereceği ve birden fazla kripto para birimini destekleyeceği vurgulanmaktaydı. Japonya’nın finansal regülatörü FSA şu an için sadece Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve XRP‘nin platformda listelenmesine müsaade etti.

LINE daha önce 2018 yılının Temmuz ayında Singapur içerisinde küresel odaklı bir kripto para borsası olan BITBOX’u piyasaya sürmüştü ve bunun en büyük sebebi ülkesinde lisans alamamış olmasıydı. Japonya’nın sert kripto para regülasyonları 2017 yılının Nisan ayından beri her bir kripto para borsasının lisans almasını şart koşuyor ve BITBOX bu sebeple Japon kullanıcılara hizmet veremez durumda.

LINE sadece kripto para borsası değil aynı zamanda kendi kripto para birimi ile de sektöre giriş yaptı. Link isimli kripto para birimi 2018 yılının yaz döneminde piyasaya sürüldü ve bu temel olarak firmanın blockchain ağı Link Chain üzerinde kullanım görüyor. Link, geçtiğimiz dönemlerde bir takım düzenleyici engellerle karşılaşmış olsa da, bunlar an itibariyle aşılmış durumda.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Platin Dergisinin Bu Ayki Konusu Altın ve Bitcoin, Sizce Hangisi Daha İyi?

Sonrakini Oku

ABD Enerji Bakanlığı’ndan Blockchain’e $200.000 Yatırım

Bir Cevap Yazın