Meltem Demirörs’ten Dogecoin (DOGE) Açıklaması: “Delilik”

Dogecoin (DOGE), küresel çapta ve özellikle ABD içerisinde inanılmaz bir popülerlik elde etti ve etmeye de devam edecek gibi gözüküyor. 2020’nin başından bu yana %4.000 gibi akla hayal sığmayan bir yükseliş elde eden DOGE, ünlü bir isme göre ise tamamen delilik boyutuna ulaştı.

Meltem Demirörs, DOGE’a Yanaşmadı

CoinShares’in başarılı CSO’su Meltem Demirörs, DOGE hakkında birden çok açıklamada bulundu. Demirörs, kısa süre önce yaptığı açıklamasında ise DOGE’un kesinlikle delilik boyutuna ulaştığını vurguladı.

CoinShares olarak Shiba Inu’dan ilham alınarak üretilen bu kripto paraya “dokunmadıklarını” ve bunun balon olabileceğini ifade eden Demirörs, DOGE yatırımcılarının tepkisini çekebilir. DOGE fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,27 dolar seviyesinden işlem görüyor ve kesinlikle ciddi yükselişi ile top 10 içerisindeki yerini koruyor.

Demirörs ise CNBC ile gerçekleştirdiği röportajında konu hakkında şunları ifade etti:

“Bana göre bu klasik bir balon. Benim şirketim belirli bir sebepten ötürü Dogecoin hakkında analiz yapmıyor. Piyasada Dogecoin’e sahip değiliz. Dogecoin alıp satmıyoruz.”

DOGE Destekçileri Artıyor

Demirörs, DOGE’un şu an delilik aşamasında olduğunu belirtip bunu çılgınca bulduğunu ima ettikten sonra ise DOGE yatırımcılarının tepkisini çekebilir. Sosyal medyada inanılmaz bir kitleye ulaşan DOGE, ünlüler arasında da destekçilere sahip. Demirörs bu ünlülerden birisi olmasa da DOGE’un Elon Musk ve Mark Cuban gibi destekçileri bulunuyor.

Mark Cuban bu akımı başlatan kişi olmasa da devam ettirenler arasında en zenginlerden birisi olarka görülüyor. Ünlü milyarder geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada DOGE’un 1 dolara ulaşacağından emin olduğunu belirtmişti. Cuban’ın öncesinde ise Elon Musk’ın kızı için bile DOGE satın aldığı biliniyor.

“DOGE Bir Tür Kumar”

CNBC’nin ünlü sunucusu Jim Cramer ise bu konuda Meltem Demirörs ile aynı cephede gibi gözüküyor. Mad Money programının sunucusu, DOGE‘un aslında bir tür spor olduğunu ve kumarın eğlenceli hali olarak görüldüğünü belirtti. Kumarın desteklenmemesi ve teşvik edilmemesi gerektiğinin altını çizen Cramer, bu sebeple DOGE’a sıcak bakmadığını da vurguladı.

Cramer’in bu açıklamasına sektörün başka isimlerinin de katıldığı bilinmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

KRİPTO PARA HAKKINDA MERAK EDİLENLER | Kripto Para Dünyası

Sonrakini Oku

FSC Başkanı’ndan Çalışanlara Kripto Para Varlıklarını Raporlama Talimatı

Bir Cevap Yazın