Meksika’nın Başkanlık Uçağı Kripto Para İle Alınabilir!

Meksika merkezli bir kripto para borsası olan Isatech, satılığa çıkartılan ülkenin başkanlık uçağı hakkında oldukça yenilikçi bir teklifte bulundu. Isatech, 138 milyon dolar değerinde token, arazi ve birkaç diğer şey ile birlikte uçağı almaya talip olduğunu duyurdu.

Kripto Para İle Uçak Alacaklar!

Eğer Isatech’in planı başarılı olursa, bu gelişme Meksika’nın yakında yüz milyarlarca Amero token’ine (AMX) sahip olacağını gösteriyor. Borsanın yaptığı teklifin içerisinde Baja California Sur içerisinde 1.400 ile 2.400 hektar arasında değiştiği belirtilen bir arazi de bulunuyor. Bu da toplam teklifi 130 milyon dolarlık AMX ve 8 milyon dolarlık gayrimenkul şeklinde 138 milyon dolara çıkartıyor.

Monterrey merkezli kripto para borsasının satın almak istediği Boeing 787 marka ve model uçak direkt olarak Meksika Başkanı’nın uçağı konumunda. Borsa ilginç bir şekilde bu uçağa ek olarak aynı zamanda bir Learjet ve denizcilik birliklerine bağlı bir helikopter de satın almak istiyor. Helikopterin özellikle orman yangınlarına karşı kullanılacağı ve Monterrey bölgesindeki arama ile kurtarma faaliyetlerine gönderileceği belirtilmekte.

Isatech CEO’su Alfonso Jimenez yerel basına verdiği demeçte hükümete şimdiden resmi bir teklif gönderdiğini açıkladı. Kripto para şirketi hükümetin takas ile alacağı arsanın da turizm geliştirme projesi için mükemmel bir emsal teşkil edeceğini düşünüyor.

Meksika Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador geçtiğimiz yıl uçağını satacağını açıklamıştı. Bunun için bir piyango ve çekiliş bile düzenleyen Başkan, biletlerin 27 dolar olduğunu açıklayarak büyük bir olaya da sebep olmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu İndikatör Son Görüldüğünde Bitcoin Rekor Kırmıştı!

Sonrakini Oku

Teknoloji parayı da değiştirdi

Bir Cevap Yazın