McDonald’s’dan Elon Musk’ın Dogecoin İsteğine İlginç Yanıt!

Fast food devi McDonald’s, Tesla CEO’su Elon Musk’a cevap verdi ve tepkileri üzerine çekti.

Elon Musk Chicago merkezli şirket olan McDonalds’dan Dogecoin’i kabul etmesini istedi. Karşılığında, Happy Meal’i televizyonda yemeye söz verdi.

McDonald’s, Tesla’nın “Grimacecoin”i kabul etmesi halinde Dogecoin’i kabul edeceğini tweetleyerek teklife mizahi bir gönderme yaptı.

Grimacecoin’in Piyasaya Girişi ve Yükselişi

Grimacecoin’in fikir kaynağı Mcdonalds’ın eski reklamlarına dayanıyor. 1970’lerin başında McDonald’s reklamlarında görünmeye başlayan mor antropomorfik bir yaratık olan Grimace’den ilham aldı. Başlangıçta, çocukların milkshakelerini çalacak dört kollu, kendi halinde bir karakter olması gerekiyordu. Ancak McDonald’s kreatif sorumlusu Roy Bergold, QSR Magazine’e “Evil Grimace”ın çocuklar için çok korkutucu olduğu için bu reklam politikalarında başarısız olduğunu söyledi. Sonrasında ise yürütülen reklam projelerinde artık karşımıza çıkmamaya başladı.

McDonald’s tweet’inden sadece birkaç dakika sonra, durumdan faydalanmak isteyen biri Binance Smart Chain’de “Grimacecoin” adlı gerçek bir token yarattı. Piyasada hızlı bir arz yaratmış oldu. Değeri düşmeden önce saatler içinde %261.000’den fazla yükseldi.

Bsc’de her türden coin’in bir anda giriş yapabilmesi, yükselmesi veya anında düşmesi herkesin beklediği bir olaydır. Kullanıcıların ve alışveriş yapacak herkesin dikkatli olması gerekiyor.

Kaçırılmış Bir Fırsat

Dogecoin topluluğu, yanıttan büyük ölçüde memnun kalmadı. Birçoğu, şirketin pazarlama ekibinin böyle bir teklifte bulunmasının 10 saatten fazla sürdüğü gerçeğine dikkat çekti.

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, Grimacecoin tweet’inin eğlenceli bir şeyi nasıl komik olmaktan çıkaracağına dair bir örnek olduğunu söyledi.

Geçen yıl kendini “Dogecoin milyoneri” ilan eden bir kişi olarak manşetlere çıkan Glauber Contessoto, dünyanın restoran zincirinin “korkunç bir şaka için inanılmaz bir fırsatı kaçırdığını” tweetledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Youtube Gaming Yöneticisi, Mevcut Görevinden Ayrılarak Polygon Studios Ekibine CEO Olarak Katılacağını Duyurdu!

Sonrakini Oku

American Express’ten Kripto Para Açıklaması!

Bir Cevap Yazın