McDonald’s Şimdi De Metaverse’e Adım Atıyor! İşte Detaylar!

1 Şubat itibariyle Ay takvimine göre Öküz Yılı geride kaldı ve Kaplan Yılı başladı. McDonald’s ve Humberto Leon ise, Kaplan Yılı onuruna bir dijital gerçeklik deneyimi yaratmak için güçlerini birleştiriyor.

Amerikan fast-food şirketi, metaversede bir zodyak koleksiyonu oluşturmak için sektörde oldukça ünlü olan moda markası Opening Ceremony’nin Kurucu Ortağı Humberto Leon ile bir proje başlatıyor. Mcdonald’s bu projeyi, bu yıl 1-15 Şubat arası kutlanan Çin yeni yıl festivalinde sergilemeyi planlıyor.

McDonald’s Da Artık Metaverse Dünyasında!

Amerikan fast-food zinciri, metaversede Kaplan Yılı’nın kutlamasını gerçekleştirerek hayranlarının ondan uzun süredir beklediği girişimi artık gerçekleştiriyor. Humberto Leon tarafından yaratılan bu koleksiyon, zodyak hayvan tasarımları içeriyor. Bununla birlikte bu koleksiyonda, kullanıcıların doğum tarihlerine göre geleceklerini tahmin eden burç yorumları da bulunuyor. Ayrıca bu festival sonrasında McDonald’s ve Leon, Kaplan Yılı festivali boyunca kutlanan, sevilen gelenekler üzerine bir TV reklamı üretmeyi de planlıyor.

Aslen Çinli olan Humberto Leon, McDonald’s’ı her zaman tüm kültürlerin evrenselliğini kucaklamaya ve onların özel günlerini kutlamayı ihmal etmemeye kendini adamış bir marka olarak tanımlıyor. Leon sözlerine şunları da ekliyor:

“Birçok kişinin de onaylayacağı gibi, Mcdonalds’ın ve Asya kökenli Amerikalılar topluluğun yaratıcılığını ve yenilikçiliğini vurgulamak için kendi öz kimliğimi ve onu şekillendiren etkenleri sunuyor olmam beni gururlandırıyor. “

McDonald’s Hayranları Bunu Uzun Süredir Bekliyordu

McDonald’s Kültürel Katılım Kıdemli Direktörü Elizabeth Campbell, Kaplan Yılı’nın cesaret, güç ve güveni temsil ettiğini belirtiyor ve şirketinin artık metaverse‘e girmesi için en doğru zaman olduğunu söylüyor. Campbell sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bu Ay Yeni Yılı’nı sanatla kutlamaktan onur duyuyoruz. Hayranlarımızın bizimle birlikte bu kutlama deneyiminden keyif alacağını umuyoruz.”

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk’ın McDonald’s’a yaptığı Dogecoin teklifi sonrasında McDonald’s’ın bu teklifi şaka yollu reddetmesi, hayranlarını ve sosyal medyayı ayağa kaldırılmıştı. Ancak Mcdonald’s bu hamlesi ile kalpleri tekrardan kazanmayı planlıyor gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Meta’yı Eleştirdi: “Boşa Harcanmış Emek ve Zaman”

Sonrakini Oku

Solana (SOL) Üzerinde Bulunan Bu Metaverse ve NFT Platformu Kullanıcıların İlgisini Çekiyor!

Bir Cevap Yazın