McAfee Teklif Etti, Changpeng Zhao Kabul Etti!

Dünyanın en güvenilir borsalarından Binance’in uğradığı saldırı iki gündür gündemin merkezinde yer alıyor… Borsadan tek işlemde 7.000 BTC yani yaklaşık olarak 41 milyon dolar çalındı ve piyasanın tanınmış isimlerinden Tron CEO’su Justin Sun yaşanan talihsiz olayın telafisi için kişisel olarak Binance’e 7.000 BTC destek verebileceğini dile getirmişti. Sun’ın bir tweet gönderisiyle yaptığı teklifi, Binance CEO’su Changpen Zhao yine bir tweet gönderisiyle kibarca reddetti. 

Saldırının ardından yardım teklifinde bulunan ikinci ünlü isim dev siber güvenlik şirketinin sahibi John McAfee oldu. McAfee’nin teklifini Zhao kabul etti…

McAfee’nin Teklifi

Piyasanın tartışmalı isimlerin McAfee’nin teklifi daha çok güvenlik açıklarının kapatılması yönündeydi. McAfee dün paylaştığı bir tweet ile siber güvenlik konusunda Binance’e yardımcı olmak istediğini, “Eğer yardımcı olabilirsem lütfen haber verin. Palyaço elbisemin altında hala dünyadaki en deneyimli siber güvenlik uzmanlarından biriyim. 51 yıldır bu işi yapıyorum. Hizmetinizdeyim” sözleriyle ifade etti.

Zhao ise teklifi memnuniyetle kabul ettiğini, “Bu konuda sizin zekanızdan faydalanmayı çok isterim” ifadeleriyle dile getirdi.

Topluluğun Tepkisi

Kripto para topluluğu, ekosistemin önemli iki ismi arasındaki bu diyaloğu, kabile bilincine yordu. Kripto para ekosisteminin, topluluk üyelerinin birbirlerini desteklemeleriyle ayakta kaldığının bilincinde olan takipçiler bu durumdan olan memnuniyetlerini yaptıkları yorumlarla dile getirdi.

Öte yandan Bitcoin 6.000 dolar seviyesini geçmiş olsa ve piyasada yükseliş hareketleri başlamış olsa da Binance saldırısı topluluğu biraz endişelendirdi. Ancak Binance’in sergilediği şeffaf ve soğukkanlı tavır insanları yatıştırmaya yetti…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Tabanlı DAI Giderek Güçleniyor

Sonrakini Oku

Nouriel Roubini: Kripto Paralar Tüm Balonların Annesi ve Babası

Bir Cevap Yazın