McAfee DEX’in Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu

Cointelegraph’ın haberine göre, Amerikalı girişimci ve kripto para savunucusu olarak tanıdığımız John McAfee, Ethereum Blockchain’inde çalışan merkezsiz bir borsa (DEX) piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalara göre McAfee’nin piyasaya sürdüğü McAfee DEX, 7 Ekim yani bugün itibariyle beta sürümünde çalışmaya başladı.

Merkezi Borsalar

McAfee 5 Ekim’de yaptığı açıklamalarda platformun açılışını duyurdu. McAfee açıklamalarında, yeterli kullanıcıya ulaşıp platformu gerçek bir yere dönüştürmenin zaman alacağını, ancak kullanıcılar oyunda kalmaya devam ederlerse ve sabırlı olurlarsa bu platformun devlet kontrolündeki geleneksel para birimlerinden uzaklaşmamıza imkan tanıyacak bir özgürlük kapısı olacağını dile getirdi. Ayrıca McAfee platformun kapatılamaz olduğunu da ekledi.

McAfee yaptığı açıklamalarda hükümetlerin geleneksel para birimleri üzerinde kontrolünü ve bunun özgürlüğü kısıtlayıcı etkisini de kınadı. Bunun ardından McAfee, kripto para ekosistemin “merkezi borsaların zayıf noktalar” olduğunu dile getirdi. Çin’in 2017 yılında merkezi borsaları kontrol altına almaya çalıştığının altını çizen McAfee şu açıklamayı yaptı:

Merkezsiz bir borsa kimse tarafından kapatılamaz. Merkezi olmayan demek, kimsenin kontrolünde olmayan, her yerde olabileceği ve dolayısıyla durdurulamaz demektir. Ayrıca bu denklemin bir diğer tarafı olan özel coin’lere de sahibiz. Merkezsiz borsaların sahip olduğu özel coin’ler adeta altın yumurtlayan kaz gibi. Ancak yine de bunları kullanmıyoruz.

McAfee DEX Detaylar

Yapılan açıklamalara göre McAfee DEX’te “müşterini tanı” kontrolleri yapılmıyor, yargı yetkisi engellenmiyor ve %0.25’lik tek bir ücret uygulanıyor. Ayrıca ETH tabanlı herhangi bir token (ERC-20 standardı) beta sürümüne ücretsiz olarak eklenebilecek ve gelecekte daha fazla coin platformda yer alacak.

Bunun yanında McAfee merkezsiz borsaları işe yaramaz olmakla suçladı ve merkezi olmayan borsaları kullanan yatırımcılara yönelik açıklamalar yaptı. McAfee şu ifadeleri kullandı:

Oyunda yer alın ve ilk başta mucizeler beklemeyin. Ama gerçek hale gelene kadar oyunda yer alın.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Dijital Varlık Dünyasında Visa Uzun Vadeli Kazanan Olacak”

Sonrakini Oku

Altcoin’ler Sosyal Medyada Can Çekişiyor!

Bir Cevap Yazın