Max Keiser Bitcoin ve Türk Lirası Hakkında Konuştu!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükselirken, Türk Lirası küresel piyasada yine birçok finansal uzmana göre kötü bir tablo çizmekte. Bitcoin hakkında yaptığı olumlu yorumlar ile bilinen BTC boğası Max Keiser de Bitcoin ve Türk Lirası arasındaki ilişkiye dikkat çekerek Türkiye’nin ekonomisi kötüleştikçe, ülkedeki insanların daha fazla BTC’ye yöneleceğini ima eden bir tweet attı.

CCN’in aktardığı verilere göre Türk Lirası şimdiden Bitcoin karşısında en çok alım veya satımı yapılan beşinci ulusal para birimi haline geldi ve bu da Türkiye içerisinde kripto paralara ciddi bir ilgi olduğunu gözler önüne sermekte. TL’nin önünde ise ABD doları, Japon Yeni, Güney Kore Wonu ve Avro yer almakta. TL’nin arkasında yer alan iki önemli ulusal para birimi ise Kanada Doları ve Pound olarak biliniyor.

Bitcoin ve Türk Lirası İlişkisi

Lider kripto para birimi Bitcoin 20.000 dolardan rekor bir düşüş yaparak 3.100 dolar seviyelerine kadar gelse de, aynı zaman çizelgesinde değer kaybeden Türk Lirası aslında Türkiye içerisindeki yatırımcıların Bitcoin’in düşüşünden diğer para birimleri ile yatırım yapanlara kıyasla bu kadar etkilenmemesine yol açtı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana %83 civarında değer kaybına uğrayan Arjantin Pesosu örneği ile anlatmak gerekirse, 20.000 dolardan BTC alan birisi, o tarihlerde aynı miktarda elinde Peso tutan birisine göre daha az zarar etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü CEO Bitcoin’in Yükseliş Sebebini Açıkladı!

Sonrakini Oku

“Doların Ölümü Kaçınılmaz, Bitcoin Yasaklanamaz!”

Bir Cevap Yazın