Max Keiser, Bitcoin (BTC) Fiyatı İle İgili Dudak Uçuklatan Tahminini Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020 yılının son çeyreğinden bu yana eşi benzeri görülmeyen bir şekilde yükseliyor. BTC/USD işlem çiftinin 57.600 dolara kadar çıkmasından sonra hafif bir çekilme yaşaması, yatırımcıları endişelendirse de tanınan bir analist korkulacak bir şey olmadığını vurguladı.

Max Keiser, Yeni Bitcoin Tahminini Açıkladı

Bitcoin boğası ve piyasa analisti Max Keiser, Bitcoin için hiper-enflasyon faktörü de dikkate alındığında parabolik bir yükseliş yaşanabileceğini ifade etti. Keiser Report isimli yayınının en güncel versiyonunda konuşan Keiser, %4.000’lik yükselişin mümkün olduğunu belirtti.

Keiser, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in yükseliş sebebinin de yine enflasyon olduğunu belirtti. ABD dolarının şu an için hiper-enflasyona maruz kaldığını ve BTC karşısında eridiğini ifade eden tecrübeli isim, çözümün ise kısa vadede gelmeyeceğini vurguladı.

ABD’nin Para Basması Politikası, BTC İçin İyi

ABD’nin para basmaya ve korona yüzünden bunları devamlı olarak bedava dağıtmaya devam edeceğini düşünen Keiser, %4.000’lik yükselişin Bitcoin için orta vadeli plan olduğunu da vurguladı. FED’in mali politikasına karşı Bitcoin’in eşsiz bir rol oynadığında ısrarcı olan analist, Elon Musk’ın bile Bitcoin almasının bir sebebi olduğunu ifade etti.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı en çok dikkat çeken olaylardan birisi olsa da bundan çok daha yüklü miktarlarda BTC alan şirketler bulunuyor. MicroStrategy’nin yaptığı son 1 milyar dolarlık alım ile elinde 3 milyar dolardan fazla değere sahip BTC bulunuyor. Yaşanan fiyat artışı ile bunun 4 milyar dolara bile yaklaştığı tahmin edilmekte.

BTC İçin Kısa Vadeli Hedef

Keiser, bu akıma S&P 500 içerisindeki diğer şirketlerin yöneticilerinin de katılacağını ve Bitcoin’e yatırım yapacağını düşünmekte. Keiser’in tahminine benzer açıklamalar aslında kısa süre önce çokça dile getirildi. Ark Invest araştırmasında S&P 500 içerisindeki her bir şirketin sadece nakit rezervlerinin %1’i ile bile BTC yatırımı yapması durumunda fiyatın 500.000 dolar seviyesine kadar çıkabileceği belirtilmişti.

btc

Bitcoin fiyatının bu yükselişi ise ABD’nin para politikası değişmedikçe veya insanlar BTC’ye yönelik güvenlerini kaybetmedikçe devam edebilir. BTC henüz 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerinin üstüne çıktı ve bunun altına rakip olarak gösterilmesi gidecek daha 10 trilyon dolarlık daha yolu olduğuna işaret ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bilal Yağcı Söyleşi: “Life Style” Kripto Paralar ve Yatırım

Sonrakini Oku

Bitcoin 57,000 Dolar Seviyesiyle Rekor Geliştirdi

Bir Cevap Yazın