Marty Bent: Petrol Şirketleri Bitcoin Madenciliğine Akın Edecek

Bitcoin (BTC) madenciliğinin en çok eleştirilen yönlerinden birisi, inanılmaz güç kullanımı ve enerji tüketimi olarak biliniyor. Önde gelen sunuculardan Marty Bent ise bu sektörün yakında tamamen değişebileceğini ve eleştirmenlerin çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya kalabileceklerini düşünüyor.

Bitcoin Madencilerine Rakip Geliyor

Bent, 15 Nisan tarihinde yaptığı açıklamasında geçtiğimiz yıldan bu yana Great American Mining isimli petrol şirketinin, petrol kazıları için kullandığı enerjinin yan ürünü olarak ortaya çıkan gazı kullanarak Bitcoin madenciliği yaptığını belirtti. GAM, ilk küçük madencilik tesisini de geçtiğimiz yılın Aralık ayında resmi olarak kullanıma açmıştı.

 Bent ise petrol ve doğalgaz madencilerinin yakında Bitcoin ağına akın edebileceğini ve BTC ağındaki en büyük madenciler haline gelebileceklerini belirtti. Bent konu hakkında yaptığı açıklamanın devamında özellikle petrol fiyatlarının düşmesi ile beraber birçok şirketin sektör değiştirebileceğini ve BTC madenciliğinde inanılmaz bir rekabet yaşanabileceğini belirtti.

Bitcoin madencilerinin de ucuz ve aşırı enerji arayışında olduğunu belirten Bent, petrol üreticilerinin kullandıkları gücün yan ürünü olarak ortaya çıkan gazın, bu amaçla kullanılabileceğini düşünüyor. Normalde GAM gibi şirketlerin yan ürün olarak ortaya çıkarttıkları bu gaz ya çok ucuz bir fiyattan satılıyor ya da tamamen yok ediiyor.

Ünlü isim de petrol şirketlerinin hem ana sektörlerinde işlerine devam edip hem de yan ürünleri ile BTC madenciliği yapabileceklerini savunuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’i Eleştirmeden Önce Anlamak Gerekiyor

Sonrakini Oku

Circle CEO’su: Daha Önce Görülmemiş Bir Stablecoin Talebi Var!

Bir Cevap Yazın