Maliye Bakanı, Kripto Para Regülasyonlarına Yönelik Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Hindistan Maliye ve Kurumsal İlişkiler Bakanı Nirmala Sitharaman, Hindistan’daki kripto düzenlemelerini çevreleyen tüm karamsarlığın ortasında, düzenlemelere yönelik bir takım açıklamalarda bulundu.

Ölçülü Bir Yaklaşım Uygulanacak

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Stanford Üniversitesi’ndeki son etkileşimi sırasında kripto para düzenlemelerine yönelik yaptığı açıklamalarda Hindistan’ın dijital varlıkların düzenlenmesi konusunda ölçülü bir yaklaşıma sahip olacağını söyledi.

Ayrıca Sitharaman, hükümetin kripto paraları düzenleme kararını aceleye getirmeyeceğine dair güvence verdi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti;

Hepimizin en azından mevcut bir bilgiyle doğru kararı verdiğimizden emin olmak için biraz zamana ihtiyacımız var.  Dolayısıyla bu konuda da acele etmeyeceğiz.

Hindistan şimdiye kadar dijital varlıklara karşı sert bir tavır alırken bu yılın başlarında hükümet, dünyadaki en yüksek oranlardan biri olan dijital varlık kazançları üzerinden %30 vergi alacağını açıklamıştı.

Bu, birçok yatırımcının kripto alanına dahil olmasını engellerken ayrıca, Hindistan borsalarındaki kripto ticaret hacimlerinde de sert bir düşüşe neden oldu.

Tüm bunlara rağmen, borsalar Hindistan’da üslerini kurmaya hevesli davranıyor. Çünkü borsalar düzenlemelerin zaman içinde gelişeceğinden ve Hindistan pazarındaki büyük fırsatları değerlendireceğinden eminler.

Hindistan Dışişleri Bakanı: Kripto İnovasyonunu Boğmayacak

Hindistan Dışişleri Bakanı, Standford’daki son konuşmasında diasporaya hükümetin amacının kripto alanındaki yenilikleri boğmak olmadığına dair güvence verdi. Bakan ayrıca blok zincirindeki yeni gelişmeleri teşvik etmeyi dört gözle beklediklerini belirtirken açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

Yani, niyetimiz hiçbir şekilde kripto paralar ile ilgili yeniliklere zarar vermek değil ama kripto paraları kendimiz için tanımlamamız gerekiyor.

FM ayrıca kara para aklama ve yasadışı finansman için kripto kullanımıyla ilgili endişeleri de dile getirdi.

Tüm bunlara ek olarak, Hindistan hükümeti kendi merkez bankası dijital para birimine (CBDC) sahip olma konusunda oldukça olumlu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rekor Fiyat Satışıyla Yeni Solana NFT Koleksiyonu: İlk Gününde Sold Out!

Sonrakini Oku

Farkındalıklar Artıyor: Eski Google CEO’sundan Kripto Yatırımı ve Web3 Yorumu!

Bir Cevap Yazın